Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak powinien wyglądać i co zawierać plan urlopów dyrektora i wicedyrektora szkoły ?
Plan urlopów dyrektora i wicedyrektora szkoły, tak jak każdego innego pracownika, zawiera planowane terminy wykorzystania urlopu wypoczynkowego (zarówno obecnego, jak i zaległego) w danym roku kalendarzowym.
Zgodnie z art. 64 ust. 2a KN, dyrektorowi i wicedyrektorowi szkoły przysługuje urlop w wymiarze 35 dni roboczych. Na podstawie art. 163 § 1 kodeksu pracy, plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Zgodnie z art. 162 KP, na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części. W takim jednak przypadku co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Z powodu urlopu macierzyńskiego, a później rodzicielskiego pani zatrudniona na stanowisku nauczyciela (mianowanie) nie wykorzystała w ogóle urlopu wypoczynkowego w 2020 r. Z dniem 4 grudnia 2020 r. kończy się jej urlop rodzicielski. Czy termin udzielenia urlopu uzupełniającego nie może się nakładać z terminem ferii zimowych w 2021 r.? Jeśli pracownica planuje powrót do pracy z dniem 1.09.2021 r. i będzie się ubiegała o urlop wychowawczy, to czy ten urlop wychowawczy musi się zakończyć 31.08.2021 r., czy może się kończyć z ostatnim dniem zajęć czerwcu 2021 r.? Jak w tym przypadku określić wymiar należnego danej pracownicy urlopu za 2021 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka w związku z rozwiązaniem umowy o pracę z dniem 31 sierpnia (art. 30 § 1 ust. 4 – z upływem czasu, na który była zawarta) nie wykorzysta w całości urlopu rodzicielskiego. Wniosek o urlop złożyła po porodzie, wnioskując o udzielenie urlopu macierzyńskiego i bezpośrednio po nim o udzielenie urlopu rodzicielskiego. Należny urlop rodzicielski powinien trwać w terminie od 4.05.2020 r. do 13.12.2020 r. Od 1.09.2020 r. płatność zostanie przejęta przez ZUS. Co w tej sytuacji należy napisać w ust. 6 pkt 4 świadectwa pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W szkole mam nauczyciela zatrudnionego w oddziale przedszkolnym na 11/22 etatu. Czy można go zatrudnić na 8/26 etatu w świetlicy, jako doraźne zastępstwo na przynajmniej 6 miesięcy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1. Nauczyciel wspomagający (jego uśrednione pensum wynosi 20) prowadzi samodzielnie lekcję za nauczyciela głównego , który jest nieobecny, ma te same kwalifikacje ,czy powinien mieć zapłacone za tą godzinę według swojej stawi zaszeregowania czy takiej jaką ma nauczyciel główny czyli 1/18 - czyli korzystniejszej
2. Czy długotrwałe zastępstwo doraźne może być przekształcone w nadgodziny stałe tego nauczyciela? Nauczyciel nieobecny dostarcza zwolnienia co pewien czas i wiadomo iż będzie nieobecny do końca roku szkolnego. Nadgodziny stałe nauczyciela nie są odliczane w przypadku innej organizacji pracy szkoły a nadgodziny doraźne już są odliczane, więc jest to niekorzystne dla nauczyciela.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W związku z przesunięciem nauczyciela oddziału przedszkolnego (22 godz)na nauczyciela przedszkola (25) i nie zapewnieniem mu całego etatu nauczyciel prosi o uzasadnienie decyzji dyrektora. Czy dyrektor musi uzasadnić przydział godzin na rok szkolny dla danego nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe