Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczycielowi należy zwrócić koszty szkolenia, na które się udał na polecenie dyrektora. Ponieważ doskonalenie zawodowe należy do podstawowych obowiązków zawodowych...

PORADA PRAWNA

Jeżeli nauczyciel zapisał się na szkolenie na które nie było określonego terminu - było to warunkowane ilością zgłoszeń i termin wypadł w czasie jego planowego urlopu czy można mu zwrócić koszty tego szkolenia - szkolenie było realizowane na skierowanie dyrektora?

Nauczycielowi należy zwrócić koszty szkolenia, na które się udał na polecenie dyrektora. Ponieważ doskonalenie zawodowe należy do podstawowych obowiązków zawodowych nauczyciela i jest realizowane w czasie pracy nauczyciela należy uznać, że w dniu szkolenia nauczyciel był w pracy (art. 42 ust 2 pkt 3 KN). Zatem w tym dniu nie korzystał z urlopu wypoczynkowego i dzień urlopu powinien jemu zostać udzielony w innym terminie.

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT