Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Ile urlopu wypoczynkowego w 2014 r. przysługuje pracownicy obsługi (staż 19 l.), zatrudnionej na 3/4 etat, pracującej 5 dni w tygodniu?
Podstawą wymiaru urlopu wypoczynkowego dla pracownicy będzie 26 dni (zatrudniona ponad 10 lat). Wymiar urlopu należy obliczyć proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy, czyli 26 x 0,75 etatu = 19,5 dnia. Niepełny dzień zaokrągla się do pełnego, co daje 20 dni.
Tak więc wymiar urlopu to 20 dni. Udzielanie urlopu pracownikowi następuje jednak nie w dniach, lecz w godzinach. Zgodnie z kodeksem pracy, jeden dzień urlopu odpowiada 8 godzinom, zatem 20 dni mnożymy przez 8, co daje 160 godzin. To jest pula godzin urlopu należnego pracownicy.
Urlopu udziela się w dni, które dla pracownika są dniami pracy zgodnie z jego rozkładem pracy. Jeżeli pracownica pracuje od poniedziałku do piątku, to w te dni udziela się jej urlopu, odejmując od ogólnej puli (160 godzin) tyle godzin, ile w danym dniu pracownica powinna przepracować.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel kontraktowy zatrudniony od dnia 01.09.2013 - czas nieokreślony na 10/18 etatu. Od 26.06.2015 przebywa na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim do 23.04.2015r. Później wykorzystuje zaległy urlop za rok 2015 . Od przyszłego roku nie mamy dla nauczyciela etatu czy możemy mu zmniejszyć etat do 9/18 ? Albo wypowiedzieć umowę w jakim terminie ? Do końca maja 2016?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownikowi, który przepracował 35 lat pracy należy się odprawa emerytalna i w jakiej wysokości?Zaznaczam, że pracownik ten ma zamiar odejść na rentę chorobową!
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy wicedyrektorem placówki może być osoba, która posiada odpowiednie kwalifikacje oraz spełnia warunki określone w Rozporządzeniu MEN z 11 sierpnia 2017 i prowadzi działalność gospodarczą.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik - gł.księgowa przedłożyła jako dokument umowę-zlecenie, że w okresie od 18.06.2000r. do 30.06.2000r. pracowała na umowę zlecenie w sklepie. O tej umowy odprowadzane były składki na ubezpieczenie emerytalne , rentowe i chorobowe. Czy ten okres zaliczyć można do wysługi lat i nagrody jubileuszowej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka po urlopie macierzyńskim przebywa nieprzerwanie od 27 marca 2022 r. do 5 listopada 2022 r. na urlopie rodzicielskim, płatnym 80 %, złożyła długi wniosek . Czy w związku ze zmianami, które miały obowiązywać od 1 sierpnia 2022 r. nauczycielka ta może złożyć wniosek od 1 sierpnia i płatność 81,5 %? Czy nie ma takiej możliwości? Co z urlopami które trwają w momencie zmiany przepisów?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe