Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy powinniśmy wypłacić nauczycielowi zatrudnionemu na czas określony od 2 października 2017 do 22 czerwca 2018 r. ekwiwalent za urlop? Rozwiązał umowę za porozumieniem stron z dniem 30 listopada 2017 r.
Zgodnie z art. 65 Karty Nauczyciela, nauczyciel zatrudniony w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, uzyskuje prawo do pierwszego urlopu w ostatnim dniu poprzedzającym ferie szkolne, a prawo do drugiego i dalszych urlopów - w każdym następnym roku kalendarzowym.
Na podstawie art. 64 ust. 5 KN, nauczyciel zatrudniony przez cały okres trwania zajęć w danym roku szkolnym w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w okresie ferii zimowych i wakacji. Nauczyciel zatrudniony przez okres krótszy niż 10 miesięcy w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym do określonego w umowie okresu prowadzenia zajęć.
Jeżeli praca w Państwa szkole nie była jego pierwszą pracą, to należy wypłacić mu, na podstawie art. 66 ust. 2 KN, ekwiwalent za niewykorzystany urlop za 2 miesiące (5,6 dnia x 2 = 12 dni).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Zatrudniony w poradni psychologiczno-pedagogicznej logopeda w pełnym wymiarze (20/20) od miesiąca września 2021 r. w etacie realizuje 5 godzin wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Jako nauczyciel poradni otrzymuje 5-procentowy dodatek za trudne warunki pracy. Realizowane godziny WWRD są wypłacane bez dodatku trudnościowego. Czy ten nauczyciel powinien mieć sporządzony aneks do umowy wskazujący na realizację godzin WWRD bez dodatku trudnościowego (15/20 z dodatkiem 5% i 5/20 bez dodatku trudnościowego)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam, jak wyliczyć pensum i wynagrodzenie nauczyciela który realizuje 21/30 i 4/18 w szkole? W przypadku godzin zastępstw (np. j. polski) jaką stawkę przyjąć do wypłaty: stawkę osobistą (bibliotekarza) czy stawkę wynikającą z pensum nauczycielskiego?
- Pracownik obsługi zostaje zwolniony przez zakład pracy (redukcja etatów). Rejestruje się w Urzędzie Pracy, po roku czasu przechodzi na rentę po zmarłym mężu, a następnie, po osiągnięciu wieku emerytalnego, na emeryturę. Czy dany pracownik może korzystać z ZFŚS w zakładzie w którym został zwolniony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka dostarczyła do szkoły zwolnienie lekarskie na trzy tygodnie. Okazało się, że przebywa w sanatorium. Czy to jest zgodne z prawem skoro inni nauczyciele wyjeżdżając do sanatorium w trakcie roku szkolnego biorą urlop bezpłatny.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc w ustaleniu ilości urlopu dla sprzątaczki zatrudnionej na 1/2 etatu, która pracuje od poniedziałku do piątku po 4 godziny, od 1 września 2023 r. do 9 października 2023 r. Proszę o potwierdzenie prawidłowości moich obliczeń: 26 dni x 0,5 etatu = 104 godziny na cały rok. Pracownica zatrudniona na 2 miesiące (po zaokrągleniu), a więc 13/12 x 2 miesiące = 2,16 po zaokrągleniu 3 dni x 8 godz. = 24 godz. Ściągam pracownikowi 4 godziny za 1 dzień a więc 24h/4= 6 dni. Czy jest to prawidłowe i pracownika de facto nie będzie 6 dni w pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe