Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dzień dobry, bardzo proszę o wskazanie, w którym punkcie świadectwa pracy nauczyciela powinien znaleźć się zapis o wypłaconym zasiłku na zagospodarowanie (art. 61 KN) oraz jak powinien on brzmieć?
Zgodnie z art. 61 ust. 2 Karty Nauczyciela, prawo do złożenia wniosku o wypłacenie zasiłku na zagospodarowanie przysługuje nauczycielowi w okresie roku, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.
Jeżeli rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło po powyższym terminie, w świadectwie pracy nie ma potrzeby wykazywania wypłaty zasiłku (nauczyciel i tak już nie będzie mógł się o niego starać w innej szkole). Jeżeli nie upłynął jeszcze termin roku od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego (czyli nauczyciel wciąż jeszcze może wnioskować o zasiłek), informację o wypłaceniu świadczenia należy zamieścić w ust. 5 pkt. 12 świadectwa pracy - "wykorzystał(a) dodatkowy urlop albo inne uprawnienia lub świadczenia przewidziane przepisami prawa pracy".
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Z dniem 1 września nasze gimnazjum zostaje włączone do szkoły podstawowej (gimnazjum i szkoła podstawowa dotychczas ma dwóch odrębnych dyrektorów są to dwie niezależne od siebie szkoły) czy powinienem wydać świadectwa pracy nauczycielom, którzy od 1 września nie będą mieć godzin już w gimnazjum tylko w szkole podstawowej? Czy nie mam takiego obowiązku? Nauczycielka X w gimnazjum ma umowę na 15/21 etatu na czas nieokreślony. Otrzymała informację do teczki, że z dniem 1 września staje się nauczycielem szkoły podstawowej i z przydziału już wiem, że w roku szkolnym 2017/2018 nie będzie mieć żadnej godziny w oddziale gimnazjalnym tylko godziny w szkole podstawowej. Jeśli mam obowiązek wydania świadectwa z gimnazjum to proszę o podstawę prawną. Kolejny przypadek to nauczycielka ma umowę na rok (1.09.16r. - 31.08.17r.) na 4/18, czy powinienem wydać świadectwo jeśli wiem, że od 1 września będzie nadal mieć te 4/18 w oddziale gimnazjalnym, ale już z innym pracodawcą? Czy kolejną umowę powinien zawrzeć już dyrektor szkoły podstawowej z tą osobą ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry Ile wynosi stawka osobistego zaszeregowania za 1 godzinę dla nauczyciela dyplomowanego. Przysługuje mu dodatek stażowy w wysokości 20% i dodatek dla wychowawcy klasy (350,00zl). W arkuszu organizacyjnym ma przydzielone 22/18. Pozdrawiam
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka od 9 czerwca 2018 r. do 8 lipca 2018 r. przyniosła zwolnienie lekarskie (ciąża). Dnia 29.06.2018 r. stanęła na komisję w związku z awansem zawodowym i otrzymała stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Nauczycielka od 1 września 2019 r. wraca do pracy po urlopie macierzyńskim i nadal nie przyniosła aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego do zakładu pracy do kadr. Czy dyrektor w momencie otrzymania tego aktu ma obowiązek wyrównania płac od 1.09.2018 r. do 31.08.2019 r., czy podwyżka płac powinna nastąpić w momencie złożenia aktu, czyli od 1.09.2019 r. bez wyrównania za uprzedni rok ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie godziny pracy nauczycieli można potraktować jako nadliczbowe? Czy udział w egzaminach zawodowych, maturach próbnych, wyjścia z uczniami w godzinach popołudniowych traktujemy jako nadliczbowe czy wg rozliczenia 40 godz./tydz. Czy nauczyciel zatrudniony w niepełnym wymiarze etatu jest traktowany jak pełnozatrudniony? Czy nauczyciel, który zastępuje będącego w tym czasie na szkoleniu otrzymuje zapłatę za zastępstwo? Jeżeli jest to zastępstwo w czasie tzw. okienka, a jak jeżeli jest to po godzinach pracy i też odnośnie pełnozatrudnionych i niepełnozatrudnionych. Czy traktować te czynności jako zapisane i wynikające ze statutu szkoły? Szkoła jest feryjna.
- Witam,
Pani sprzątaczka szkoły przedstawiła zaświadczenie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej o sprawowaniu opieki nad synem i z tego tytułu otrzymywała świadczenie pielęgnacyjne w okresie od 13.04.2006 do 31.03.2008. Czy podany okres mogę doliczyć do stażu pracy i zwiększyć dodatek stażowy? Dziękuję
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe