Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Witam, Pani sprzątaczka szkoły przedstawiła zaświadczenie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej o sprawowaniu opieki nad synem i z tego tytułu otrzymywała świadczenie pielęgnacyjne w okresie od 13.04.2006 do 31.03.2008. Czy podany okres mogę doliczyć do stażu pracy i zwiększyć dodatek stażowy? Dziękuję
Na podstawie art. 38 ust. 5 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1282) do okresów pracy uprawniających do dodatku za wieloletnią pracę wlicza się wszystkie poprzednio zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze. Przepis art. 17 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 111), który reguluje świadczenie pielęgnacyjne, nie stanowi, że okres pobierania tego świadczenia podlega wliczeniu do stażu pracowniczego ustalanego w celu przyznania uprawnień ze stosunku pracy, a w związku z tym się go nie uwzględnia w stażu uprawniającym do dodatku za wysługę lat.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Teczka akt osobowych pracownika. Pracownik zatrudniony od 2011 roku zakończy zatrudnienie 30 styczna 2020 r. (w związku z przejściem na emeryturę). Z przyczyn organizacyjnych 31 stycznia 2020 r. zostanie zatrudniony ponownie (na czas określony). Czy można mu prowadzić tę samą teczkę akt osobowych, czy należy założyć nową z uwago na to, iż okres przechowywania pierwszej teczki (tej prowadzonej od 2011 roku) - to 50 lat, a drugiej - 10 lat po ustaniu zatrudnienia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam następujący problem: - nauczycielka od 1.09.2015-30.06.2016 przebywała na urlopie wychowawczym, - podczas wakacji od 18.07.2016-31.08.2016 przebywa na L-4, -od 1.09.2016 chce ponownie skorzystać z urlopu wychowawczego. Kiedy należy udzielić jej urlopu uzupełniającego? – czy po zakończeniu chorobowego od 1.09 tego roku, czy po powrocie z wychowawczego w kolejnym roku?
Jeśli miałoby to nastąpić po wychowawczym, to co w sytuacji, gdyby w 2017 roku nauczycielka znów przedstawiła L-4 podczas wakacji?
Czy ten urlop z 2016, 2017 mogłaby wykorzystać w 2018r? I czy powinna go wybrać po zwykłym urlopie wypoczynkowym. Czy musi złożyć jakiś wniosek, czy urlopu udziela się automatycznie? Za ile lat wstecz można wybrać urlop? Czy po trzech latach ten urlop z 2016 ulegnie przedawnieniu? Nadmienię, że w przypadku rzeczonej nauczycielki, cały proceder może trwać długo, gdyż ma ona prawo skorzystać z urlopu wychowawczego w normalnym trybie, tj. na dziecko zdrowe oraz na dziecko niepełnosprawne. Jak wyglądałaby sytuacja, gdyby nauczycielka zdecydowała się na urlop na poratowanie zdrowia i zakończyła go przed wakacjami w 2017r., a od 1.09.2017 chciała skorzystać z urlopu wychowawczego? Czy najpierw powinnam udzielić jej urlopu uzupełniającego za 2016 rok, czy dopiero po powrocie z wychowawczego? Czy mam prawo narzucić termin urlopu uzupełniającego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor dostał powiadomienie o skierowaniu aktu oskarżenia przeciwko nauczycielowi podejrzanemu o czyn z art. 178a KK, który kierował samochód w stanie nietrzeźwości. Jakie czynności powinien podjąć dyrektor?
- W jaki sposób wyliczyć urlop nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie kodeksu pracy?
Nauczyciel ten został zatrudniony za zgodą Kuratora Oświaty, co do tego nauczyciela stosuje się odpowiednio przepisy Karta Nauczyciela w kwestii tygodniowego wymiaru godzin i płac. Czy urlop wypoczynkowy przysługuje w wysokości 1/12 proporcjonalnie do przepracowanych miesięcy? Czy mam traktować urlop na rok szkolny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o przygotowanie zakresu obowiązków wicedyrektora.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe