Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Dyrektor szkoły, która nie posiada dodatkowych egzemplarzy podręcznika, może domagać się dokonania zapłaty ceny nowego podręcznika przez rodzica w ramach odszkodowania za...

PORADA PRAWNA

15 lutego 2017 Prawo oświatowe

Dotyczy zniszczonych podręczników z dotacji dla klas 4-5 (C.D). Czy istnieje taka możliwość, aby szkoła zamówiła zniszczone podręczniki, a rodzic uiści opłatę po otrzymaniu faktury z wydawnictwa?

Dyrektor szkoły, która nie posiada dodatkowych egzemplarzy podręcznika, może domagać się dokonania zapłaty ceny nowego podręcznika przez rodzica w ramach odszkodowania za zniszczony egzemplarze bezpośrednio na rzecz wydawnictwa w terminie ustalonym z wydawnictwem i rodzicem, jeśli z obowiązujących w szkole wewnętrznych regulacji wynika, że szkoła może rozliczać zagubione lub zniszczone podręczniki, czyli rodzic nie ma obowiązku dokonania zapłaty bezpośrednio na rzecz organu prowadzącego (art. 22ak ust. 3, art. 22aj ust. 2 UoSO).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT