Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Do decyzji dyrektora należy wybór terminu, w którym poda do wiadomości uczniów i rodziców wykaz podręczników. Obecnie obowiązujący art. 22ab ust. 6 ustawy z dnia 7...

PORADA PRAWNA

20 lipca 2015 Prawo oświatowe

Do kiedy dyrektor szkoły ma podać wykaz podręczników i programów nauczania?

Do decyzji dyrektora należy wybór terminu, w którym poda do wiadomości uczniów i rodziców wykaz podręczników. Obecnie obowiązujący art. 22ab ust. 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jedn.: Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) nie wskazuje daty. Wykaz powinien zostać ogłoszony najpóźniej na początku roku szkolnego.
U.s.o. nie określa w art. 22a ust. 6 terminu, w jakim dyrektor powinien dopuścić i podać do wiadomości nauczycieli programy nauczania. Ponieważ nauczyciel ma prawo wyboru programu, który będzie realizował, programy powinny zostać dopuszczone przed rozpoczęciem roku szkolnego, w sposób umożliwiający nauczycielowi zapoznanie się i dokonanie tego wyboru.


 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT