Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w szkole publicznej można zatrudnić na umowę zlecenie nauczyciela języka angielskiego na dwa miesiące na zastępstwo za nauczyciela przebywającego na urlopie uzupełniającym?
W szkole publicznej nauczycieli zatrudnia się na podstawie przepisów Karty Nauczyciela. Zgodnie z nimi, z nauczycielem nawiązuje się stosunek pracy (w zależności od stopnia awansu zawodowego nauczyciela oraz możliwości szkoły) na podstawie umowy o pracę lub mianowania.
Na podstawie art. 10 ust. 7 Karty Nauczyciela, w przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego stosunek pracy z nauczycielem nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel jest zatrudniony jednocześnie w dwóch szkołach. W mojej placówce pracuje na podstawie umowy o pracę i jest to jego główny zakład pracy. Z tytułu opieki nad dzieckiem pracownikowi przysługują dwa dni wolne. Czy nauczyciel powinien wziąć jeden dzień wolny u mnie, a drugi w innej szkole? Czy z każdego stosunku pracy może wykorzystać dwa dni urlopu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Placówka nieferyjna, ze względu na bardzo niski stan wychowanków brakuje godzin dla 6 wychowawców. Czy propozycję ograniczenia pensum można złożyć również wychowawcy (nauczyciel mianowany) wybranemu we wrześniu na przewodniczącego koła związkowego ZNP (niecałe 20 członków)? Nie otrzymałem żadnej pisemnej informacji o specjalnej ochronie któregokolwiek ze związkowców, w tym wspomnianego przewodniczącego koła. Jeśli propozycja ograniczenia w takim przypadku może być złożona, to co jeśli nauczyciel się na nią nie zgodzi - można go zwolnić?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Ile maksymalnie mogę doliczyć pracownikowi lat za pomoc rodzicom w gospodarstwie rolnym?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W placówce oświatowej nauczycielka jest zatrudniona na stanowisku wychowawcy grupy. Jest to zatrudnienie na podstawie mianowania. Ponadto w tej placówce jest szkoła, w której jest ona zatrudniona na podstawie umowy o pracę w wymiarze 8/18 etatu. Ze względu na długą nieobecność w pracy ( L4 8 mc-y z powodu ciąży i od 17 kwietnia 2016 r. roczny urlop macierzyński, a potem uzupełniający urlop wypoczynkowy) dyrektor chce wypowiedzieć umowę o pracę w szkole. Proszę o podanie podstawy prawnej, którą można zastosować w tym wypadku. Jednocześnie zaznaczam, że nauczycielka nadal zostanie w placówce na stanowisku wychowawcy grupy (zatrudnienie w pełnym wymiarze).
- Kto może dokonać oceny kwalifikacji nauczyciela czy posiadane kwalifikacje są zgodne z nauczanym zawodem, przedmiotem lub zakresem materiału czy nie? Do kogo należy decyzja i do kogo możemy się od niej odwołać?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe