Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w internacie można robić kwartalne rozliczenie przepracowanych przez wychowawców godzin? Czy obowiązkowe jest tygodniowe rozliczenie? Do tej pory robiliśmy rozliczenie co trzy miesiące. W naszym przypadku dyżury muszą być ruchome, opiekę sprawujemy 24 h/dobę przez siedem dni w tygodniu. Wolne mamy ferie zimowe, wakacje i święta.
Na podstawie art. 42 ust. 7a w zw. z ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. zajęcia realizowane w ramach pensum są rejestrowane i rozliczane w okresach tygodniowych w dziennikach zajęć. Natomiast organ prowadzący szkołę określa zasady rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego – art. 42 ust. 7 pkt 1 KN. Jeśli nauczyciele nie realizują różnego planu zajęć w poszczególnych okresach roku szkolnego, ich czas pracy powinien być rozliczany w okresach tygodniowych; w przeciwnym razie należy stosować uchwałę organu prowadzącego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w przedszkolu może działać społeczny inspektor BHP. Placówka nie ma środków na zatrudnienie takiego pracownika na etacie
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego,z dniem 01.12.2017 r. księgowa zatrudniona w mojej placówce przeszła na cały etat do Zespołu Szkół Rolniczych i jednocześnie obsługuje dwie szkoły.Mam podpisane porozumienie z tamtym dyrektorem szkoły na obsługę finansową mojej placówki przez księgową zatrudnioną w ZSR. Kto powinien podpisywać sprawozdania i plany finansowe mojej szkoły?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy uczniowi, który po trzech tygodniach nauki w szkole przeszedł na nauczanie domowe, wystawia się ocenę zachowania za I półrocze?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Przedszkole niepubliczne zakończyło działalność utworzonej filii przedszkola w 2013 roku , sprzęt oraz wyposażenie filii przedszkole odsprzedało Stowarzyszeniu, które w tym samym miejscu utworzyło nowe przedszkole na podstawie umowy sprzedaży w 2015 roku. Przedszkole wystawiało rachunki na odsprzedany sprzęt i wyposażenie. Czy powinno zapłacić podatek dochodowy od odsprzedanego używanego wyposażenia?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o poradę, ojciec dziecka zwrócił się z prośbą o wypisanie wszystkich opłat, które uiszczała matka dziecka przez cały rok przedszkolny. Ojciec stara się o opiekę nad dzieckiem. Matka i ojciec nie żyją razem, nie byli małżeństwem. Dziecko mieszka z matką. Jakimi aktami prawnymi powinnam się poprzeć odmawiając udzielenia takiej informacji?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe