Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy organ prowadzący może powołać członka Rady Pedagogicznej na funkcję P.O Dyrektora na okres 10 miesięcy, jeżeli kończy się kadencja obecnego dyrektora, czy musi przeprowadzić konkurs na to stanowisko?
Zgodnie z brzmieniem art.63 ust.10 ustawy Prawo oświatowe kandydata na stanowisko dyrektora szkoły wyłania się w drodze konkursu. Przepis art.63 ust.12 stanowi, że w przypadku gdy do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie zostanie wyłoniony kandydat, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu, w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny, kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady szkoły i rady pedagogicznej. Do czasu powierzenia stanowiska dyrektora szkoły zgodnie z ust.10 lub ust.12 organ prowadzący może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora szkoły wicedyrektorowi, a w szkole, w której nie ma wicedyrektora, nauczycielowi tej szkoły, jednak nie dłużej niż na okres 10 miesięcy (art.63 ust.13 ustawy Prawo oświatowe).
Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz.U.z 2107r. poz.59 z późn.zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel pracuje w 3 placówkach, w wymiarze: 6/22, 9/22 i 10/22 w każdej ma wypłacany dodatek wiejski. 11.03. w jednej z placówek wymiar etatu wzrósł do 13/22.
Czy dodatek wiejski (który nie jest składnikiem wynagrodzenia) w pozostałych dwóch placówkach należy wypłacić proporcjonalnie od 1-11.03., czy zaprzestać wypłaty od 1.04.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel otrzymał akt mianowania 31 sierpnia 2022 r. od połowy września uda się na zwolnienie lekarskie w związku z ciążą. Czy chcąc ubiegać się o stopień nauczyciela dyplomowanego nauczyciel musi składać jakieś dokumenty od 1 września 2022 r. zanim pójdzie na L4? Na jakich zasadach będzie odbywał staż i ile on będzie trwał?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka pobiera emeryturę i pracuje nadal. Dostała wypowiedzenie z art. 20 KN (reorganizacja ). Ponieważ to placówka nieferyjna (to rozumiem, że w każdym czasie może dostać takie pismo). Pismo podpisała z dniem 01.06.2015 termin wypowiedzenia upłynie z dniem 30.09.2015r. Może złożyć pismo o stan nieczynny lub odprawa 6 miesięczna. Dnia 01.09.2015 będzie miła staż pracy 39 lat 0 miesięcy i 1 dzień. Pytania: 1) Czy należy jej się odprawa emerytalna (nie dostała odprawy pomimo pobierania emerytury)? 2) Czy należy jej się w tej sytuacji nagroda jubileuszowa w związku z przejściem na emeryturę ? Czy dobrze rozumiem: powinna dostać: nagrodę jubileuszową 40 lat 250%, odprawę 6 miesięczną lub stan nieczynny, odprawę emerytalną 3 miesięczną, bo pracuje dłużej jak 20 lat w placówce.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel bibliotekarz w grudniu 2017 roku dostarczył orzeczenie lekarza ortopedy o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia od 04 stycznia 2018r. Czy po powrocie do pracy należy udzielić mu urlopu wypoczynkowego uzupełniajacego.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak powinien zachować się pracodawca, jeśli ma podejrzenie, iż pracownik pojawił się w pracy po spożyciu alkoholu, gdy pracownik kategorycznie temu zaprzecza, twierdząc, że jest zupełnie trzeźwy? Czy w takiej sytuacji istnieje podstawa, aby pracownika nie dopuścić w tym dniu do pracy? Czy - aby rozwiać ewentualne wątpliwości każdej ze stron - pracodawca ma prawo samodzielnie zbadać zawartość alkoholu w wydychanym przez pracownika powietrzu przy pomocy podręcznego alkomatu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe