Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy od września 2018 r. w przedszkolu niepublicznym mogę zatrudnić logopedę, rehabilitanta i psychologa na umowę zlecenie? Osoby te są zatrudnione w pełnym wymiarze w placówkach publicznych (państwowych).
Ww. specjaliści od dnia 1 września 2018 r. będą mogli zostać zatrudnieni w niepublicznym przedszkolu na podstawie umowy cywilnoprawnej (np. zlecenia, o świadczenie usług) pod dwoma warunkami: 1) że nie posiadają kwalifikacji pedagogicznych, czyli nie są nauczycielami (art. 10a i art. 91b ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 września 2018 r.); 2) że nie będą wykonywali pracy w warunkach typowych dla stosunku pracy, o których mowa w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Kto może dokonać oceny kwalifikacji nauczyciela czy posiadane kwalifikacje są zgodne z nauczanym zawodem, przedmiotem lub zakresem materiału czy nie? Do kogo należy decyzja i do kogo możemy się od niej odwołać?
- Nauczyciel z orzeczonym stopniem niepełnosprawności ma obniżony wymiar pensum w szkole macierzystej. Zwrócił się z prośbą do dyrektora o wyrażenie zgody na kontynuację zatrudnienia w innej szkole. Pytanie brzmi, czy dyrektor może udzielić mu takiej zgody, przecież obniżenie wymiaru godzin i nie możność realizowania godzin ponadwymiarowych czemuś służy? Moim zdaniem wyrażenie zgody na dodatkowe zatrudnienie jest sprzeczne z obniżką pensum w szkole macierzystej.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od 1 stycznia 2016 r. wchodzi obowiązek zatrudnienia dodatkowego nauczyciela w klasie gdzie jest dziecko z zespołem Aspergera. Czy ten nauczyciel musi być zatrudniony na podstawie Karty Nauczyciela? Nadmieniam, że dziecko jest w klasie IV.
- Czy dyrektor, który posiada orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, będzie miał od 1 stycznia 2018 r. dodatkowe 10 dni urlopu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W klasie jest uczennica z orzeczeniem o niepełnosprawności umysłowej w stopniu lekkim oraz uczeń z niedosłuchem. Ponad to na liście uczniów figuruje uczeń z niepełnosprawnością umysłową w stopniu umiarkowanym i niepełnosprawnością ruchową, który objęty jest nauczaniem indywidualnym. Czy nauczycielom pracującym w tej klasie przysługuje dodatek za pracę w warunkach uciążliwych?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe