Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel zachowuje prawo do wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe niezrealizowane z powodu choroby ucznia objętego nauczaniem indywidualnym? Jaka jest aktualna podstawa prawna dotycząca takiej sytuacji?
Przepisy prawa nie regulują kwestii wynagrodzenia za niezrealizowane godziny ponadwymiarowe. Zasadą jest, że wynagrodzenie to przysługuje za godziny zrealizowane (przez to płacone jest z dołu, po danym okresie rozliczeniowym). W przypadku niemożności zrealizowania zaplanowanych godzin ponadwymiarowych z przyczyn niezależnych od nauczyciela, np. choroby dziecka nauczanego indywidualnie, najczęściej stosuje się rozwiązanie polegające na tym, że wypłaca się wynagrodzenie za czas nieprzepracowany do chwili dowiedzenia się o chorobie dziecka. Nauczyciel jest bowiem w pracy, czeka na dziecko (gotowość do pracy) lub udaje się do domu dziecka na zajęcia indywidualne i dopiero wówczas dowiaduje się o tym, że zajęcia nie odbędą się.
Co do pozostałych godzin (gdy już wiadomo, że nie będą realizowane), nie ma podstaw do wypłaty wynagrodzenia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Prywatna poradnia.
1 terapia trwa 30 minut.
Czy w związku z tym 4-godzinny limit do umowy zlecenia obejmuje 8 x 0,5 godziny?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy psycholog posiadający kurs kwalifikacyjny z socjoterapii może prowadzić zajęcia z rewalidacji, korekcyjno-kompensacyjne, emocjonalno-społeczne z uczniem klasy 7 szkoły podstawowej, który posiada orzeczenie o zagrożeniu niedostosowaniem społecznym?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź w sprawie wymiaru urlopu dla pracownika niepedagogicznego zatrudnionego w szkole w wymiarze 3/4 etatu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Mam dylemat związany z wypłatą nagrody jubileuszowej dla pracownika odchodzącego na świadczenie kompensacyjne. Do nabycia prawa do tej nagrody będzie brakowało pracownikowi osiem miesięcy. Czy w tej sytuacji należy ją wypłacić?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka była zatrudniona w szkole podstawowej od 1.09.1986 do 31.08.1987 r. Zaraz po podjęciu pracy , w związku z ciążą, uzyskała zwolnienie lekarskie. W owym okresie zwolnienia lekarskie dołączano do akt osobowych i były one płatne w 100 %. Po wygaśnięciu umowy, nauczycielka przeszła do pracy w innej szkole a wraz z nią trafiły tam jej akta osobowe ( takie w tym okresie obowiązywały przepisy, nie wydawano świadectw pracy). W nowej placówce w wyniku pożaru zniszczeniu uległy wszystkie akta osobowe w/w nauczycielki. Obecnie zwróciła się do nas o wydanie świadectwa pracy. Jak należy postąpić w takiej sytuacji? Nie ma akt osobowych nauczycielki bo one " poszły" za nią i spłonęły. Nauczycielka w ciągu zatrudnienia u nas przebywała na zwolnieniach lekarskich i urlopie macierzyńskim i wychowawczym. Nie można określić czasu trwania zwolnień lekarskich i urlopów bo właściwe dokumenty znajdowały się w teczce akt osobowych, które uległy zniszczeniu i nie ma ich kopii. Co należy odpowiedzieć nauczycielce, która prosi o wydanie świadectwa pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe