Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel w placówce nieferyjnej musi wykorzystać urlop w ciągłości 20 dni kalendarzowych? Czy może wykorzystać urlop w krótszym czasie, ze względów organizacyjnych placówki (przedszkole)? Czy czas wykorzystanego urlopu wypoczynkowego ma wpływ na otrzymanie świadczenia urlopowego z ZFŚS?
Na podstawie art. 64 ust. 4 w zw. z ust. 1 KN co najmniej 4-tygodniowy urlop dotyczy nauczyciela placówki feryjnej. W jednostce nieferyjnej urlop wypoczynkowy w ciągu roku jednorazowo musi wynieść nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych, zgodnie z art. 162 KP. Świadczenie urlopowe wypłaca pracodawca raz w roku każdemu pracownikowi korzystającemu w danym roku kalendarzowym z urlopu wypoczynkowego w wymiarze co najmniej 14 kolejnych dni kalendarzowych w wysokości, która nie może przekroczyć wysokości odpisu podstawowego (art. 3 ust. 4 i 5 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, Dz.U. z 2016 r., poz. 800 z późn. zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam nauczyciela który od 1 września bedzie na 3 roku stażu na nauczyciela dyplomowanego. Zgodnie z aneksem do arkusza ten nauczyciel będzie miał 4/18 zaj rewalidacyjnych, 1/18 zaj dyd.-wyr,2/18 zaj tanecznych, 2/18 opieki nad uczniami podczas dowozu uczniów do i ze szkoły autobusem szkolnym i 3/26 zajęć świetlicowych czyli ma 9/18 i 3/26. Czy opieka nad uczniami podczas dowozu wlicza się do przydziału zgodnie z kwalifikacjami i ten nauczyciel może odbywać staz w mojej szkole (nie ma żadnej umowy o pracę w innej szkole aby połączyć wymiar godzin) Proszę o szybką odpowiedz
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pedagog szkolny(wiek 58 lat), 38 lat stażu pracy w wymiarze 25 godz na tydzień.Od 31.08.2017 do 30.08.2018 r przebywa na urlopie zdrowotnym. w poprzednim roku szkolnym pracowała w gimnazjum, które jest wygaszane. w roku szkolnym 2018/2019 uczniowie zostaną przeniesieni do szkoły podstawowej (inna placówka), w której będą kończyli gimnazjum. Czy po powrocie z urlopu zdrowotnego nauczycielowi przysługuje zatrudnienie na cały etat? Jaka jest na to podstawa prawna? Co w takiej sytuacji dyrektor szkoły może zaproponować nauczycielowi?
- Jak obliczyć średnią godzin za ferie zimowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W 2004 roku zostało wystawione świadectwo pracy dla pracownika obsługi w którym jest błąd w punkcie dotyczącym przyczyn rozwiązania stosunku pracy. Obecnie pracownik złożył pismo z prośbą o sprostowanie świadectwa. Dyrektor szkoły, który podpisywał świadectwo jest już emerytem. W jaki sposób należy dokonać sprostowania?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Kto i komu powierza funkcję dyrektora podczas nieobecności zarówno dyrektora jak i wicedyrektora?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe