Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W 2004 roku zostało wystawione świadectwo pracy dla pracownika obsługi w którym jest błąd w punkcie dotyczącym przyczyn rozwiązania stosunku pracy. Obecnie pracownik złożył pismo z prośbą o sprostowanie świadectwa. Dyrektor szkoły, który podpisywał świadectwo jest już emerytem. W jaki sposób należy dokonać sprostowania?
Na podstawie art. 97 § 21 kodeksu pracy, pracownik może w ciągu 7 dni od otrzymania świadectwa pracy wystąpić z wnioskiem do pracodawcy o sprostowanie świadectwa. W razie nieuwzględnienia wniosku pracownikowi przysługuje, w ciągu 7 dni od zawiadomienia o odmowie sprostowania świadectwa pracy, prawo wystąpienia z żądaniem jego sprostowania do sądu pracy.
Jeżeli szkoła dysponuje dokumentami, na podstawie których możliwe jest sprostowanie świadectwa pracy, może to zrobić obecny dyrektor. Zgodnie z § 7 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30.12.2016 r. w sprawie świadectwa pracy, pracodawca zawiadamia pracownika - w postaci papierowej lub elektronicznej - o negatywnym rozpatrzeniu wniosku o sprostowanie świadectwa pracy w ciągu 7 dni od dnia otrzymania tego wniosku. W razie uwzględnienia wniosku, pracodawca wydaje pracownikowi w tym terminie nowe świadectwo pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka urodzona w listopadzie 1963 r. osiągnie 39 lat pracy 13 września 2023 r. Kiedy może przejść na emeryturę tak, aby uzyskać jeszcze nagrodę jubileuszową za 40 lat pracy? Czy nagrodę jubileuszową można wypłacić już 14 września 2023 r.? Czy jest możliwość, aby nauczycielka nie musiała wracać 1 września 2023 r. do pracy? Mamy podobną sytuację z inną nauczycielką, urodzoną w maju 1963 r. 11 września 2024 r. osiągnie 39 lat pracy. Czy i w jej przypadku jest możliwe wypłacenie nagrody jubileuszowej następnego dnia tj. 12 września 2024 r. i czy zachodzi konieczność, by 1 września 2024 r. wracała do pracy po wakacjach?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik obsługi zostaje zwolniony przez zakład pracy (redukcja etatów). Rejestruje się w Urzędzie Pracy, po roku czasu przechodzi na rentę po zmarłym mężu, a następnie, po osiągnięciu wieku emerytalnego, na emeryturę. Czy dany pracownik może korzystać z ZFŚS w zakładzie w którym został zwolniony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W związku z reforma od 01.09.2017 roku nie wiem jak powinno to wyglądać prawnie. Czy informacja dana nauczycielowi w związku z przekształceniem zespołu Szkół w 8-letna szkołę podstawową wystarczy. Ponieważ nauczyciele mieli zawarte umowy o pracę na Zespól Szkół, a teraz będzie Szkoła Podstawowa, a poza tym jeszcze następuje zmiana w nazwie szkoły (patrona z Marii Konopnickiej na Jana Pawła II ). Czy powinnam dać aneksy do umowy czy nie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy prezes zarządu spółki będącej organem prowadzącym dla szkoły niepublicznej może być jednocześnie zastępcą dyrektora tej szkoły i jeśli tak, to czy może być zatrudniony na podstawie umowy zlecenia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Szkoła feryjna. Nauczyciel kontraktowy będący w awansie od 01.09.2017 r. do 31.05.2020 r. na stopień nauczyciela mianowanego, złożył wypowiedzenie umowy o pracę z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia w dniu 30.05.2019 r.
Czy dyrektor powinien wystawić ocenę pracy?
Jeśli tak, to czy:
Obligatoryjnie czy na wniosek nauczyciela?
Jaki jest ostateczny dzień na wystawienie oceny pracy przez dyrektora, jeśli stosunek pracy wygasa 31.08.2019 r. i czy jest to cząstkowa ocena pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe