Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczyciel mógłby prowadzić jedynie zajęcia rewalidacyjne z oligofrenopedagogiki, natomiast nie posiada ich w zakresie niepełnosprawności ruchowej ucznia - § 23 ust. 1 w...

PORADA PRAWNA

03 września 2020 Inne

Czy nauczyciel posiadający kwalifikacje do pracy w przedszkolu i ukończone studia podyplomowe- oligofrenopedagogika może prowadzić zajęcia rewalidacyjne w przedszkolu z dzieckiem posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego? Dziecko ma niepełnosprawność sprzężoną- niepełnosprawne ruchowo i niepełnosprawne w stopniu lekkim.

Nauczyciel mógłby prowadzić jedynie zajęcia rewalidacyjne z oligofrenopedagogiki, natomiast nie posiada ich w zakresie niepełnosprawności ruchowej ucznia - § 23 ust. 1 w zw. z § 15 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z 2020 r., poz. 1289). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT