Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel, który uzyskał uprawnienie emerytalne, przeszedł na emeryturę i ponownie podjął pracę w innej szkole (dodam, że to szkoła stowarzyszeniowa) powinien być objęty funduszem socjalnym w placówce,w której pracował poprzednio czy też w chwili obecnej powinien korzystać z funduszu w szkole, w której jest zatrudniony? (emeryturę otrzymuje ze szkoły A, a podjął pracę w szkole B i nie jest to ani zlecenie ani umowa o dzieło tylko normalna umowa o pracę w pełnym wymiarze)
Nauczyciel uprawniony jest do korzystania z funduszu świadczeń socjalnych zarówno w szkole A (jako jej emeryt), jak i w szkole B (jako jej pracownik).
Korzystanie w takim przypadku z funduszu socjalnego nie jest ograniczone w żaden sposób przez prawo. Identycznie wygląda sytuacja nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach równocześnie (jeżeli w każdej z nich jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę lub mianowania - czyli jest zawarty stosunek pracy). W tym przypadku również korzysta z funduszu w każdej ze szkół, ustawodawca nie przewidział bowiem takiego rozwiązania, w którym nauczyciel korzystałby z funduszu socjalnego np. tylko w szkole, która jest jego głównym miejscem pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielowi feryjnemu po urlopie dla poratowania zdrowia przysługuje zaległy urlop wypoczynkowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor będący na zwolnieniu lekarskim, które obejmuje zakończenie roku szkolnego, może podbijać i podpisywać świadectwa szkolne, czy musi to zrobić wicedyrektor?
- Chciałam zadać pytanie odnośnie "13". Nauczyciel dyplomowany zatrudniony na podstawie mianowania pracował w roku 2013 od 1 stycznia do 14 lutego. Od 15 lutego nauczyciel przebywał na zwolnieniu lekarskim do dnia 30 czerwca. Od 1 lipca porzucił pracę i został 26 lipca zwolniony dyscyplinarnie. Wyrokiem sądu pracy miał być przywrócony do pracy, ale trwa sprawa z uwagi na złożoną apelację do sądu wyższej instancji. Pytane brzmi - czy nauczycielowi należy się "13" i za jaki okres. Proszę o odpowiedź z podaniem podstawy prawnej.
- Pracownik administracji Pani Danuta ur.07.02.1973 r. złożyła do dyrektora szkoły wniosek o zaliczenie okresu pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym rodziców, a później brata (01.01.1991 – 30.09.1992 tj. 1 rok 8 m-cy) do pracowniczego stażu pracy. Do dokumentacji załączyła własny wniosek oraz zeznania 2 świadków - podpisy świadków i zainteresowanej poświadczone przez burmistrza. Dodatkowo zaświadczenie o tym, iż rodzice i brat posiadali gospodarstwo rolne w ww. latach i zaświadczenie o zameldowaniu pod tym samym adresem gdzie jest gospodarstwo. Czy na podstawie ww. dokumentów i zeznań można zaliczyć Pani Danucie okres pracy w gospodarstwie rolnym do pracowniczego stażu pracy. W oświadczeniu wnioskodawcy i zeznaniach świadków opisana jest praca jaką wykonywała oraz czas jaki poświęcała na ww. pracę (sianokosy, żniwa, wykopki itp. pomoc w codziennym obrządku przy zwierzętach gospodarskich, uprawa przydomowego warzywnika- 6 godz. codziennie – praca stała). Aktualny staż Pani Danuty to 23 lata i 9 miesięcy jeżeli ww. okres byłby zaliczony czy należy pracownikowi wypłacić nagrodę jubileuszowe – 25 lecie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony w szkole podstawowej prowadzi zajęcia rewalidacyjne w wymiarze 20/18 godz. Czy dodatkowe 2 godziny rewalidacji w oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej może realizować z pensum 18 godzinnego (jako godziny ponadwymiarowe), czy musi mieć dodatkową umowę w wymiarze 2/22.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe