Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczycielowi feryjnemu po urlopie dla poratowania zdrowia przysługuje zaległy urlop wypoczynkowy?
W obecnym brzmieniu art. 66 ust. 1 Karty Nauczyciela, urlop uzupełniający przysługuje nauczycielowi w razie niewykorzystania urlopu wypoczynkowego w całości lub części w okresie ferii szkolnych z powodu niezdolności do pracy wywołanej chorobą lub odosobnieniem w związku z chorobą zakaźną, urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu ojcowskiego, urlopu rodzicielskiego, odbywania ćwiczeń wojskowych albo krótkotrwałego przeszkolenia wojskowego.
W proponowanych zmianach Karty Nauczyciela, które planowo miałyby wejść w życie 01.01.2018 r., art. 66 ust. 1 brzmi: W razie niewykorzystania urlopu wypoczynkowego w całości lub części w okresie ferii szkolnych z powodu niezdolności do pracy wywołanej chorobą lub odosobnieniem w związku z chorobą zakaźną, urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu ojcowskiego, urlopu rodzicielskiego, urlopu dla poratowania zdrowia, odbywania ćwiczeń wojskowych albo krótkotrwałego przeszkolenia wojskowego – nauczycielowi przysługuje urlop wciągu roku szkolnego, w wymiarze uzupełniającym do 8 tygodni."
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Urlop dla poratowania zdrowia a 7 lat stażu i nieobecności trwające dłużej niż 6 m-cy. Jak należy interpretować zapis art. 73 ust. 3 Karty Nauczyciela?
Nauczycielka na chwilę obecną legitymuje się stażem 8 lat, 1 m-c, 15 dni (do stażu nie wliczono 7 dni urlopu bezpłatnego). W okresie zatrudnienia przebywała na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim 12 m-cy (52 tyg.), a przed tymi urlopami 5 m-cy na zwolnieniu lekarskim. W sumie ciągłość nieobecności: 17 m-cy. Czy z 17. miesięcznej nieobecności 6 m-cy należy uznać za część wliczającą się do stażu pracy, a tylko pozostałą część nauczycielka powinna "dopracować"? Czyli z 18 lat i 1 m-ca odjąć 11 miesięcy nieobecności czy całe 17 m-cy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi zwalnianemu z pracy na podstawie art.23 ust.1 pkt 3 Karta Nauczyciela należy się odprawa? Jeżeli tak to w jakiej wysokosci? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Regulamin pracy - uzgodnienia z organizacjami związkowymi.
Proszę o pomoc w następującej kwestii:
1. Art. 30 ust. 5 ustawy o związkach zawodowych. W jaki sposób pracodawca powinien wnioskować o wspólne stanowisko związków?
a) wysłać pismo i dokument do zaopiniowania (np. regulamin pracy) do obu związków w tym samym czasie umieszczając je wzajemnie "do wiadomości", żeby organizacje miały świadomość kto jeszcze poza nimi otrzymał pismo?
b) wyznaczyć termin do kiedy czeka na odpowiedź? Jaki to powinien być okres?
c) czy w przypadku braku odpowiedzi w wyznaczonym terminie powinien odczekać 30 dni (od chwili upływu wyznaczonego terminu czy od chwili wysłania pisma?) i poinformować związki, że w tej sytuacji wprowadza regulamin bez opinii związków? Czy nie zawiadamiać?
2. Art. 30 ust. 6 przywołanej wyżej ustawy. Czy pracodawca zwraca się z wnioskiem (pismem) o zajęcie stanowiska tylko do tych związków, których członkowie są u niego (w jego szkole) zatrudnieni i zrzeszają co najmniej 5% pracowników zatrudnionych w szkole?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam, bardzo proszę o dosłanie załączników z zadanych pytań z dni: 10 i 6 kwietnia 2018r. Pilne.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o opracowanie regulaminu pracy dla pracowników przedszkola publicznego.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe