Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel, który skończył pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą, może być zatrudniony na stanowisku pedagoga szkolnego?
Powyższe kwalifikacje powinny być wystarczające. Zgodnie z § 19 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z 2020 r., poz. 1289) kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela pedagoga w szkołach posiada osoba, która ukończyła studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie na kierunku pedagogika w specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom oraz posiada przygotowanie pedagogiczne. Jednocześnie przepisy nie określają „specjalności odpowiadającej prowadzonym zajęciom”. Na podstawie wpisów w indeksie oraz na dyplomie dyrektor szkoły ustala, czy na pedagogice opiekuńczo-wychowawczej nauczyciel nabył wiedzę do zajmowania stanowiska pedagoga szkolnego w danej szkole ze względu na wykonywane w niej zadania lub czy takie stanowisko jest wymienione w suplemencie dyplomu jako możliwe do zajmowania po ukończonym kierunku studiów na danej uczelni; program studiów może się różnić na poszczególnych uczelniach. W praktyce pedagogami szkolnymi są najczęściej absolwenci pedagogiki ogólnej, pedagogiki szkolnej lub pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam serdecznie i uprzejmie proszę o wyjaśnienie, czy w ramach 2 godzin z art.42KN można realizować zadania na rzecz ucznia. Spotkałam się z taką interpretacją i się z nią nie zgadzam. Moim zdaniem, zadania na rzecz ucznia można realizować nawet w domu bez obecności ucznia.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy szkoła ma obowiązek wysyłać arkusz organizacyjny do zaopiniowania organizacji związków zawodowych, która w danej placówce nie działa i nie ma wśród pracowników żadnego członka? Jeśli nie ma takiego obowiązku, uprzejmie proszę o podstawę prawną, na którą można powołać się w tej kwestii.W szkole nie ma członków żadnego związku zawodowego.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy karta oceny pracy nauczyciela powinna zawierać poszczególne kryteria oceny, czy może to być w formie opisowej, jak wypracowanie? Czy nauczyciel powinien dostać informację o punktach?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy w myśl rozp. MEN z dnia 3 lutego 2021 zmieniającego rozp. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w zw. z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, dyrektorowi aktualnie sprawującemu funkcję do 31.08.2021 można powierzyć stanowisko dyrektora bez aktualnej oceny pracy (obecna ocena traci ważność 31.05.2021 r.)?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Przy szkole podstawowej funkcjonuje oddział przedszkolny, do którego uczęszczają dzieci w wieku od 6-ciu do 4 lat. Czy za zgodą organu prowadzącego można utworzyć z tych dzieci dwa oddziały : sześciolatki - jeden oddział i 4-5 jako drugi? Czy potrzebne są dodatkowe procedury, czy wystarczą zmiany w statucie szkoły (do tej pory był jeden oddział przedszkolny).
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe