Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Dodatek za warunki pracy przysługuje m.in. nauczycielowi, który prowadzi zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze z uczniem upośledzonym w stopniu głębokim, nauczycielowi...

PORADA PRAWNA

29 marca 2015 Inne Kadry

Czy nauczyciel, który prowadzi zajęcia rewalidacyjne z uczniem z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim i umiarkowanym powinien otrzymywać dodatek specjalny?

Dodatek za warunki pracy przysługuje m.in. nauczycielowi, który prowadzi zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze z uczniem upośledzonym w stopniu głębokim, nauczycielowi prowadzącemu nauczanie indywidualne ucznia zakwalifikowanego do kształcenia specjalnego, nauczycielowi prowadzącemu zajęcia dydaktyczne i wychowawcze w przedszkolach, szkołach i oddziałach specjalnych (§ 8 Rozporządzenia MENIS z 31.01.2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli (...)).

Za prowadzenie zajęć rewalidacyjnych dodatek nie przysługuje.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT