Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy można udzielić nauczycielce urlopu wychowawczego w wymiarze 10 dni tj. na okres od 17 do 26 czerwca 2020 r.?
Na podstawie art. 67a ust. 4 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 nauczycielowi można udzielić urlop wychowawczy w wymiarze nieprzekraczającym 1 miesiąca. Zgodnie z art. 91c ust. 1 KN w zw. z art. 186 § 2, 7 i 8 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm. planowany termin urlopu wskazuje pracownik we wniosku oraz nie ma regulacji o obowiązku wykorzystywania go np. w pełnych tygodniach. Dopuszczalne jest więc wybranie jednej z maksymalnie 5 części urlopu wychowawczego w wymiarze 10 dni. Warunkiem skorzystania z niego jest złożenie wniosku z miesięcznym wyprzedzeniem (art. 67a ust. 2 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel twierdzi, że pracował w szkole w okresie 15 stycznia 1980-31 maja 1980 i że nie otrzymał świadectwa pracy. W szkole nie ma żadnych dokumentów potwierdzających, że ten nauczyciel pracował. Nauczyciel utrzymuje że świadectwo pracy powinno być wystawione na podstawie listy płac (listy płac prawdopodobnie były wtedy w innej szkole, ponieważ była to szkoła zbiorcza). Kto i na jakiej podstawie powinien wystawić świadectwo pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy do lat pracy wlicza się umowę zlecenie i umowę o dzieło?
- Z dniem 1 września 2017 r. zespół (szkoła podstawowa+gimnazjum) przekształcił się w szkołę podstawową z oddziałami gimnazjalnymi.
1. Od 1 września 2018 r. nie będzie etatu dla nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. Czy w związku z tym stosuję art. 225 ustawy Przepisy Wprowadzające..., choć brak godzin dla tego nauczyciela w żaden sposób nie ma związku z likwidacją gimnazjum?
2. Jeśli tak, to czy powołując się na powyższy art. właściwe będzie uzasadnienie przeniesienia tego nauczyciela w stan nieczynny w związku ze zmniejszeniem liczby oddziałów?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel miał uśredniony etat od 1.09.2011 r. do 23.04.2012 r. W tym czasie wypracował 100 nadgodzin - otrzymał wynagrodzenie za 30,35. Od 23.04.2012 r. jest na L-4 (do 31 lipca). Czy za pozostałe nadgodziny należy mu się wyrównanie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Otrzymaliśmy pismo, że z dniem 1.10.2011 staliśmy się pracownikami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Szkoła podstawowa + Przedszkole. Byłam zatrudniona w szkole: nauczyciel dyplomowany, mianowanie. Czy powinnam otrzymać jakieś pismo zmieniające umowę o pracę? Nie rozumiem tego. W przedszkolu jest inne pensum, udzielane są urlopy; w szkole nauczyciel przedmiotu ma pensum 18 godzin i urlop w czasie trwania ferii. Jak to teraz będzie w zespole?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe