Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Okres przechowywania w szkole dokumentów, o których mowa wyżej powinien wynikać z jednolitego wykazu akt, jaki w każdej szkole powinien zostać opracowany. Jednolity rzeczowy...

PORADA PRAWNA

05 grudnia 2017 Inne

Czy istnieje potrzeba archiwizowania następujących dokumentów: egzaminy próbne (gimnazjalne, ze szkoły podstawowej), rozkłady materiału z ubiegłych lat oraz PSO?

Okres przechowywania w szkole dokumentów, o których mowa wyżej powinien wynikać z jednolitego wykazu akt, jaki w każdej szkole powinien zostać opracowany. Jednolity rzeczowy wykaz akt jest integralną częścią Instrukcji kancelaryjnej szkoły. Dokumenty, o których mowa w pytaniu nie są obowiązkowe dla szkoły. Wg mojej opinii oznacza to, że szkoła ma prawo decydować o okresie ich przechowywania.

Podstawa prawna: 1. Ustawa z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (ze zm.), 2. Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 20 października 2015 r. w sprawie klasyfikowania i kwalifikowania dokumentacji, przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych i brakowania dokumentacji niearchiwalnej.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT