Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
czy Dyrektorem Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli może być nauczyciel kontraktowy, który ma skończone studia zarządzania oświatą?
Zgodnie z art. 183 ust. 5 ustawy z 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 900 ze zm.) niepubliczne placówki doskonalenia mogą zakładać i prowadzić osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego oraz osoby fizyczne.
W zakresie nieuregulowanym w rozporządzeniu MEN z 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2023 r. poz. 2738) do niepublicznych placówek doskonalenia stosuje się przepisy rozdziału 8 cytowanej ustawy.
W przypadku publicznej placówki doskonalenia - kieruje placówką nauczyciel mianowany lub dyplomowany, któremu powierzono stanowisko dyrektora.
Powyższy wymóg nie dotyczy dyrektora niepublicznej placówki doskonalenia, czyli może nim zostać także nauczyciel kontraktowy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dziecko w przedszkolu otrzymało opinię o wczesnym wspomaganiu rozwoju. Dla tego dziecka powinno się przygotować IPET, czy Indywidualny Program Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Jeżeli Program Wczesnego Wspomagania Rozwoju to co powinien zawierać (budowa tego programu)?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informację czy rodzic może w trakcie roku szkolnego zrezygnować z zaproponowanej przez szkołę pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Zgodnie z Rozporządzeniem, w którym określono, iż " ... pomoc jest bezpłatna i dobrowolna..." taka możliwość moim zdaniem istnieje. Organ sprawujący nadzór pedagogiczny jest odmiennego zdania.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W tym roku szkolnym 6-latek został odroczony od obowiązku szkolnego, od 1 września powinien być w klasie I. Czy może być odroczone to dziecko jeszcze raz w związku ze zmianą przepisów powtarzać "zerówkę"?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Witam!
Czy nauczyciel lub inny pracownik szkoły może przewozić uczniów samochodem osobowym, np. na konkurs przedmiotowy? Czy na przewóz uczniów potrzebny jest jakiś kurs, czy badania?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy istnieje możliwość przeniesienia dziecka z zerówki do pierwszej klasie po I semestrze? Czy istnieje jakaś podstawa prawna pozwalająca na taki "ruch"? Dodam, że dziecko jako 5 latek spełniło roczny obowiązek przedszkolny w zerówce. Dziecko uczęszcza do zerówki. Po przeprowadzce Rodziców w placówkach okolicznych nie ma miejsca w zerówce, jedynie w pierwszych klasach.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe