Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy istnieje możliwość przeniesienia dziecka z zerówki do pierwszej klasie po I semestrze? Czy istnieje jakaś podstawa prawna pozwalająca na taki "ruch"? Dodam, że dziecko jako 5 latek spełniło roczny obowiązek przedszkolny w zerówce. Dziecko uczęszcza do zerówki. Po przeprowadzce Rodziców w placówkach okolicznych nie ma miejsca w zerówce, jedynie w pierwszych klasach.
Na podstawie art. 36 ust. 1 PO na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat. Nie ma zastrzeżenia, że nauka może być rozpoczęta w szkole tylko od dnia 1 września danego roku szkolnego, a więc rodzice mogą złożyć taki wniosek do dyrektora szkoły również po zakończeniu I półrocza. Dyrektor szkoły podstawowej przyjmuje dziecko jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej (jako pięciolatek), zgodnie z art. 36 ust. 2 pkt 1 PO. Do szkoły podstawowej obwodowej dziecko zostanie przyjęte z urzędu, do innej publicznej szkoły – na podstawie decyzji dyrektora, gdy są wolne miejsca, a do szkoły niepublicznej – na zasadach określonych w statucie szkoły (art. 130 ust. 2, art. 173 ust. 2 pkt 7 PO).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy dyrektor szkoły może zrzec się części funduszu socjalnego?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W tym roku rodzice dzieci w przedszkolu niepublicznym życzą sobie lekcji religii dla swojego dziecka. Kto płaci księdzu za wykonaną pracę? Właściciel czy jest inna możliwość?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Moje wątpliwości dotyczą zapisu w dzienniku indywidualnych zajęć ucznia. Mamy w szkole uczennicę poruszającą się na wózku inwalidzkim. Sala komputerowa znajduje się na piętrze. Niestety nie mamy widny ani wyciągu, dlatego uczennica ma indywidualne zajęcia komputerowe na parterze z wykorzystaniem laptopa. Czy w dzienniku lekcyjnym należy odnotować te zajęcia oddzielnie i wpisać w planie innego dnia, czy można uwzględnić ją w dniu zajęć pozostałych uczniów?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy niepubliczny ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczy do którego uczęszczają wychowankowie realizujący obowiązek szkolny i nauki i są niepełnosprawni intelektualnie ze sprzężeniami prowadzony przez stowarzyszenie ma obowiązek opracowania i wprowadzenia standardów ochrony małoletnich w związku z nową ustawą z dnia 28 lipca 2023 o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r., poz. 1606) na podstawie art. 22b i 22c ustawy z dnia 13 maja 2016r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz. U. z 2023 r., poz. 1304 z późn. zm.)?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy na ucznia, który powtarza semestr w szkole dla dorosłych w systemie zaocznym przysługuje dotacja?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe