Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy dyrektor może na piśmie ustalić wicedyrektorowi czas pracy w poszczególnych dniach w ramach tzw. dyżuru dyrektorskiego i jaką podstawę prawną zastosować? Jak zdyscyplinować wicedyrektora do wychodzenia z pracy o np.15.30, a nie o 14.30?
1) zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz,
2) inne zajęcia i czynności wynikające z zadań statutowych szkoły, w tym zajęcia opiekuńcze i wychowawcze uwzględniające potrzeby i zainteresowania uczniów;
3) zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem i doskonaleniem zawodowym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jesteśmy szkołą Stowarzyszeniową zatrudniającą nauczycieli z KP. Do tej pory zatrudnialiśmy nauczycieli od września do kończ czerwca. Nowy Kodeks wprowadza przepisy, że trzecia umowa musi być umową zawartą na czas nieokreślony. Czy w naszym przypadku można w jakiś sposób ten przepis ominąć i zastosować inny?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel w placówce nieferyjnej musi wykorzystać urlop w ciągłości 20 dni kalendarzowych? Czy może wykorzystać urlop w krótszym czasie, ze względów organizacyjnych placówki (przedszkole)? Czy czas wykorzystanego urlopu wypoczynkowego ma wpływ na otrzymanie świadczenia urlopowego z ZFŚS?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o poradę co pod względem kadrowym zrobić w następującej sytuacji:nauczyciel mianowany przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia (od grudnia 2017 r. do grudnia 2018 r.). Według majowego projektu arkusza organizacyjnego na rok szkolny 2018/2019 nauczyciel ten nie będzie miał 0,9 etatu. Kiedy i w jakiej formie powinniśmy wykonać ruch kadrowy wobec tego nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W 2004r. nauczyciel dyplomowany zatrudniony na podstawie mianowania wygrał konkurs na stanowisko dyrektora innego przedszkola. Wówczas to poprosił pisemnie dyrektora placówki, w której nauczyciel miał wykonywać zadania po przeniesieniu, o przeniesienie w trybie art.18 ust.4 KN. Na tę prośbę zgodę wyraził dyrektor przedszkola zatrudniającego wówczas nauczyciela. Zgodę tę odbiera od nauczyciela dyrektor przedszkola, do którego nauczyciel miał zostać przeniesiony, jako organ odpowiedzialny za dokonanie zmiany miejsca pracy – art. 18 ust. 4 KN. A następnie zwrócił się do organu prowadzącego o opinie w/w sprawie i oczywiście otrzymał pozytywną odpowiedź. Czy na tym procedura przeniesienia miała się zakończyć? Czy nauczyciel powinien wówczas otrzymać odpowiedź i pisemne przeniesienie? Czy był zatrudniony w nowej placówce tylko na czas pełnienia funkcji dyrektora, czyli 15 lat? Nauczyciel od 01.09.2019 r. nie będzie już dyrektorem, czy będzie nauczycielem placówki w której pełnił funkcję dyrektora, czy powraca do placówki, która go zatrudniała przed pełnieniem funkcji dyrektora?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Cz nauczyciel, który w 1993r ukończył trzyletnie studium katechetyczne prowadzone przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Płocku ma kwalifikacje do nauczania religii w szkole podstawowej. Brak kwalifikacji zarzuca wizytator
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe