Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy dni wielki czwartek (29.03), wielki piątek ( 30.03) oraz wtorek po świętach (3.04) są dniami wolnymi dla nauczyciela. Czy np. nauczyciele mogą mieć wskazane przyjście do pracy w celu uzupełnienia dokumentacji?
Przerwy świąteczne (zimowa i wiosenna) to dni wolne od nauki, ustalone przez MEN w rozporządzeniu w sprawie organizacji roku szkolnego. Czas pracy nauczycieli oraz okresy urlopów wypoczynkowych regulują przepisy Karty Nauczyciela. Zgodnie z art. 64 ust. 1 KN, nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania. Natomiast na podstawie art. 42 ust. 2 KN, w ramach czasu pracy (nie więcej niż 40 godzin tygodniowo) oraz ustalonego wynagrodzenia nauczyciel obowiązany jest realizować:
1) zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz (pensum),
2) inne zajęcia i czynności wynikające z zadań statutowych szkoły, w tym zajęcia opiekuńcze i wychowawcze uwzględniające potrzeby i zainteresowania uczniów;
3) zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem i doskonaleniem zawodowym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Wicedyrektor szkoły chce rozwiązać umowę z trzymiesięcznym wypowiedzeniem na koniec I semestru w roku szkolnym 2014/15. Semestr I trwa od. 1.09.2014 do 18.01.2015 r. Później są ferie zimowe (19.01 - 01.02. 2015). Z jaką datą musi złożyć wypowiedzenie. Co z ekwiwalentem za urlop wypoczynkowy? Czy w tym przypadku będzie to rozwiązanie umowy za porozumieniem stron czy w przypadku wicedyrektora odbywa się to inaczej. Jakie stanowisko należy wpisać w świadectwo pracy nauczyciel czy wicedyrektor aby było poprawnie. Czy należy się jakaś odprawa?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownicy obsługi (sprzątaczki) są zatrudnione na cały etat do 31.06.2015r. od 01.09.2015 roku, będą miały zmniejszone zatrudnienie do 1/2 etatu. Proszę o odpowiedź ile dni urlopu przysługuje w/w pracownikom za 2015 rok-13 czy 26 dni? Pracownicy mają powyżej 10 lat stażu pracy. Proszę o wskazanie ilości urlopu, sposobu jego naliczania oraz podstawę prawą.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry!
Zatrudniałam nauczycielkę na umowę do 31 sierpnia 2011 r. Chcę jej przedłużyć umowę. Nauczycielka przybywa na urlopie macierzyńskim do 19.09.2011 r. Z jaką datą mam zawierać nową umowę? Czy należy jej się urlop wypoczynkowy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Organ prowadzący wydał nam polecenie o łączenie godzin w-f, religii, techniki, plastyki i muzyki. W związku z powyższym nauczyciele nie będą mieli pełnych etatów. Proszę o wzór pisma, które mam im wręczyć do 31 maja 2016. Czy muszę powiadamiać związki zawodowe?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Urlop nauczyciela oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej (jednostka nieferyjna). Nauczycielka do 31 sierpnia pracowała w szkole podstawowej. Z dniem 1 września (na mocy aneksu do umowy) przeszła na okres od 1.09.2020 r. do 31.08.2021 r. do jednego z oddziałów wychowania przedszkolnego. Jaki jest wymiar urlopu za 2020 i 2021 r. tego nauczyciela (zaznaczam, iż w 2020 r. wykorzystała urlop przez okres ferii letnich jako nauczyciel szkoły podstawowej – jednostki feryjnej). Proszę o udzielenie odpowiedzi, biorąc pod uwagę dwa warianty:
1) nauczycielka w roku szkolnym 2021/2022 nadal zostanie nauczycielem wychowania przedszkolnego,
2) nauczycielka w roku szkolnym 2021/2022 zgodnie z aneksem zawartym na rok szkolny 2020/2021 wróci na swoje stanowisko w szkole podstawowej.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe