Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie art. 63 ust. 13 ustawy z dnia 14.12.2016 r. Prawo oświatowe, do czasu powierzenia stanowiska dyrektora zgodnie z ust. 10 (konkurs) lub 12 (powierzenie w razie...

PORADA PRAWNA

13 czerwca 2018 Kadry

Chciałabym się dowiedzieć jakie są procedury postępowania w przypadku gdy zostanie odwołany dyrektor placówki na jak długo zastępuje go v-ce dyrektor i czy od września pełni obowiązki nadal czy jest konkurs na nowego dyrektora?

Na podstawie art. 63 ust. 13 ustawy z dnia 14.12.2016 r. Prawo oświatowe, do czasu powierzenia stanowiska dyrektora zgodnie z ust. 10 (konkurs) lub 12 (powierzenie w razie nierozstrzygniętego konkursu) organ prowadzący może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora szkoły wicedyrektorowi, a w szkołach, w których nie ma wicedyrektora, nauczycielowi tej szkoły, jednak nie dłużej niż na okres 10 miesięcy.

W opisanym przypadku, organ prowadzący może więc powierzyć stanowisko dyrektora szkoły wicedyrektorowi do końca roku szkolnego, a od nowego roku szkolnego - osobie, która wygra konkurs. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT