Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
20.01.2017 r. nauczyciel kontraktowy złożył pismo o rozwiązanie umowy o pracę. W/w nauczyciel jest zatrudniony u nas od 01.09.2015 r. na czas nieokreślony. Jakie wypowiedzenie obowiązuje nauczyciela i od kiedy do kiedy obowiązuje w/wym przypadku?
Rozwiązanie umowy o pracę zawartej z nauczycielem zatrudnionym na czas nieokreślony następuje zawsze za 3-miesięcznym wypowiedzeniem. W przypadku szkoły feryjnej, dodatkowo następuje to z końcem roku szkolnego.
W placówkach nieferyjnych 3-miesięcznego wypowiedzenia można dokonać w każdym czasie. Podstawą prawną jest tu art. 27 ust. 1 oraz art. 23 ust. 3 w związku z art. 27 ust. 3 Karty Nauczyciela. Zgodnie z zasadą kodeksu pracy, okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca, czyli w opisanym przypadku (jeżeli dot. szkoły nieferyjnej) 30 kwietnia 2017 r. - 3 miesiące: luty, marzec, kwiecień.
W obu rodzajach szkół możliwe jest również rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron (w każdym czasie bez okresu wypowiedzenia) na podstawie art. 23 ust. 4 pkt. 1 w związku z art. 27 ust. 3 KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Kto w szkole określa zakres obowiązków pracownika wykonującego zadania z zakresu zamówień publicznych? Proszę o podanie podstawy prawnej.
- Jestem magistrem edukacji wczesnoszkolnej. Ukończyłam kurs kwalifikacyjny z zakresu oliogofrenopedagogiki i kurs kwalifikacyjny z zarządzania oświatą. Od czterech lat jestem wicedyrektorem w zespole szkół. Czy z takimi kwalifikacjami mogę ubiegać się o stanowisko dyrektora w zespole szkół (szkoła podstawowa i gimnazjum).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w teczce akt osobowych pracownika (a jeśli tak, to w której części) powinno się znaleźć oświadczenie o pozostawaniu lub niepozostawaniu pracownika w rejestrze bezrobotnych?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak obliczyć pensum dla dyrektora szkoły,od czego jest zależne /zniżka/ Jaką maksymalnie może mieć zniżkę, dyrektor wydaje taki dokument?
- Będąc w czasie ferii zimowych na zwolnieniu lekarskim czy przysługuje mi urlop uzupełniający? Jeśli tak to kiedy mogę go odebrać - do końca roku szkolnego? Czy roku kalendarzowego?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe