Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Bardzo proszę o odpowiedż i podstawy prawne. Czy nauczyciel pracujący w przedszkolu na stanowisku naucz. wych. przedszkolnego oraz posiadający ukończony kurs kwalifikacyjny z zakresu metodyki naucz. jęz. angielskiego w okresie wczesnoszkolnym dla naucz.nauczania początkowego zorganizowanym przez MSCDN i uzyskała kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych może uczyć w przedszkolu języka angielskiego, cz wymagane jest zdanie egzaminu B2 w tym zakresie.
Kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w przedszkolu i klasach I - III określa § 12 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, Dz.U. z 2017 r., poz. 1575, który m.in. w ust. 3 pkt 3 stanowi, że posiada je osoba, która ma kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych (na ich posiadanie w tym przypadku wskazuje powierzenie stanowiska wychowawcy oddziału przedszkolnego), a ponadto ukończyła kurs kwalifikacyjny, w zakresie wczesnego nauczania danego języka obcego. Jeśli więc nauczyciel posiada kwalifikacje wystarczające do pracy jako nauczyciel przedszkola, z uwagi na ukończony kurs kwalifikacyjny może także uczyć języka angielskiego bez wymogu uzyskania dodatkowego certyfikatu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy jest ustawa który reguluje bezpłatne dożywianie dzieci w oddziale przedszkolnym bez względu na dochodowość? Rodzice zwrócili się do dyrektora szkoły o bezpłatne dożywianie ich dzieci w wieku 5-6 lat, lecz GOPS kategorycznie odmówił, twierdząc,ze nie ma takiego przepisu. Co powinien zrobić dyrektor w takiej sytuacji?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielka, która ma 10 godz. zajęć rewalidacyjno-wychowawczych z uczniem upośledzonym w stopniu głębokim, oraz 1/2 etatu nauczyciela informatyki w szkole, realiuje dodatkowe godziny z art.42. Jeśli tak to w jakim wymiarze
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Prawidłowość dopuszczenia programów i podręczników, zapis w protokole
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka spełnia warunki do urlopu dla poratowania zdrowia zgodnie z art. 73 ust.1 KN. Natomiast, jeżeli chodzi o art. 73 ust. 3 tutaj proszę o wyjaśnienie czy wskazane nieprzerwane nieobecności nie dyskwalifikują nauczycielki do otrzymania urlopu dla poratowania zdrowia: zwolnienie lekarskie 100% od 05.06.2018 do 30.01.2019; u/macierz. od 31.01.2019 do 19.06.2019; u/rodziciel. od 20.06.2019 do 29.01.2020 ? Okres łącznej nieobecności trwa 1 rok 7 m-cy 25 dni. Odejmując 6 m-cy, czyli powinna przepracować jeszcze 1 rok 1 m-c oraz 25 dni, aby móc skorzystać z urlopu? Od 30 stycznia br. ww. przebywa na u/uzupełniającym, ale ta nieobecność nie wyklucza z urlopu zdrowotnego.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w dniu wolnym od pracy realizował zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i wykazał godziny pracy do zapłaty; dyrektor chce dać dzień wolny za ten czas. Czy dyrektor może zmusić nauczyciela do wzięcia dnia wolnego? Czy istnieje wybór w tym zakresie dla nauczyciela?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe