Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
1. Czy nauczycielowi realizującemu nauczanie indywidualne ucznia w domu w miejscowości, w której znajduje się szkoła, przysługuje delegacja? (nauczyciel dojeżdża do ucznia samochodem) 2. Czy w związku z tym nauczaniem należy zmienić nauczycielowi warunki umowy o pracę?
Zgodnie z art. 775 § 1 kodeksu pracy, pracownikowi wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową.
Umowa o pracę nauczyciela powinna zawierać miejsce wykonywania pracy. Jeżeli w umowie miejscem pracy jest siedziba szkoły, to jedynie wyjazd poza miejscowość, w której znajduje się szkoła będzie podróżą służbową. W przypadku, gdy uczeń nauczany indywidualnie mieszka w innej miejscowości, jako miejsce wykonywania pracy można wskazać dodatkowo dom ucznia (miejscowość zamieszkania).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka kontraktowa zatrudniona jest w pełnym wymiarze godzin w pięciodniowym tygodniu pracy. Kilkakrotnie odmówiła pracy w sobotę w ramach sprawowania opieki nad dziećmi podczas zawodów sportowych oraz imprez sportowo-rekreacyjnych (Dzień Dziecka). Odmowę tłumaczy dodatkowym zatrudnieniem w dni wolne od pracy. Czy notoryczne uchylanie się od zajęć dodatkowych zleconych przez dyrektora szkoły jest naruszeniem dyscypliny pracy i jakie ponosi się za to konsekwencje?
- Czy należy wypłacać świadczenia z ZFŚS osobie, która została zwolniona z przyczyn ekonomicznych, obecnie przebywa na zasiłku dla bezrobotnych, a później będzie na zasiłku przedemerytalnym?
- Nauczyciel do 2016 r. był zatrudniony w pełnym wymiarze godzin poprzez mianowanie na czas nieokreślony.
W roku szkolnym 2017/2018 wyraził zgodę na propozycję dyrektora - zmniejszenie zatrudnienia na 15/18.
W roku szkolnym 2018/2019 będzie zatrudniony na 4/18. W innej szkole podejmie pracę w pełnym wymiarze godzin poprzez mianowanie na czas nieokreślony.
Pytanie: Jak zgodnie z prawem nawiązać z nim umowę o pracę (nie poprzez mianowanie) na te 4/18.
Czy mogę przekształcić umowę, zmieniając warunki, czy muszę rozwiązać stosunek pracy i nawiązać na nowych zasadach?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy od września 2019 r. mogę przenieść nauczycielkę świetlicy w stan nieczynny? W skład Zespołu wchodzi liceum ogólnokształcące i wygaszane gimnazjum. Dla nauczycielki dotychczasowej świetlicy nie będę miała żadnych godzin w liceum gdyż od września 2019 r. nie będzie już świetlicy. Czy mogę przenieść ją w stan nieczynny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel 1.09.17 będzie miał przepracowane 35 lat; ma 58 lat. Skierował wniosek do ZUSu z pytaniem czy może przejść na emeryturę. Oczekuje na odpowiedź. W tym czasie dyrektor przygotowuje arkusz i wykluczył już tego nauczyciela, nie zawarł go w arkuszu, tylko inną osobę na jego stanowisko. Co się stanie w przypadku, gdy nauczyciel starający się o emeryturę otrzyma z ZUSu odmowę i będzie chciał wrócić na swoje stanowisko pracy, a dyrektor zaplanował już w arkuszu, który wkrótce zaakceptuje organ prowadzący, inną osobę?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe