Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zwróciłam się do Państwa z następującym problemem, który jeszcze raz pozwolę sobie zacytować: "Nauczyciel zwrócił się do Dyrektora o uzasadnienie braku przyznania dodatku motywacyjnego dla niego. Czy Dyrektor jest zobowiązany to uczynić (podstawa prawna)...?". Niestety na tę część pytania nie uzyskałam odpowiedzi. Jeszcze raz zatem pytam: czy dyrektor jest zobowiązany uzasadniać nauczycielowi BRAK przyznania dodatku motywacyjnego na piśmie?
Żadne przepisy nie zobowiązują dyrektora do pisemnych uzasadnień przydzielania bądź nie przydzielania dodatku motywacyjnego. Czym innym jest odpowiedź na pisemny wniosek pracownika w tej sprawie - dyrektor może udzielić odpowiedzi zarówno w formie ustnej, jak i pisemnej (bo np. pracownik o to prosi w swoim piśmie). W takim przypadku postępuje się zgodnie z instrukcją kancelaryjną obowiązującą w szkole - rejestracja i załatwianie spraw.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy pracownik administracji i obsługi Zespołu Szkół może pracować każdego dnia tygodnia w innych godzinach (np. w poniedziałek 7:30-14:30, we wtorek 8:30-17:30 itd.)? W różne dni w różnym wymiarze. Czyli w innym wymiarze niż 8 godzin dziennie, ale nie przekraczając 40 godzin w tygodniu.
- Nauczyciel ma mieć etat łączony 15/22 jako pedagog specjalny i 5/18 edukacji wczesnoszkolnej, ma również przydzielone 2 godziny zajęć rewalidacyjnych. Jaki wymiar pensum ma mieć w tym przypadku rewalidacja? Proszę o wyliczenie poprawnego pensum razem z rewalidacją.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Podjęła u nas pracę nauczycielka znajdująca się od września b.r. w stanie nieczynnym (w który przeniósł ją dyrektor innej szkoły). A więc nie jest w stanie w chwili obecnej przedstawić mi świadectwa pracy, na podstawie którego mógłbym naliczyć jej wysługę lat. Czy dobrze rozumuję, że takowa jej się nie należy w zaistniałej sytuacji? A jeśli powinienem, to na jakiej podstawie? I druga sprawa. Czy zajęcia rewalidacyjne liczone są z 20/20 czy 18/18 jeżeli realizuje je nauczyciel np. j. polskiego mający dodatkowe kwalifikacje. Konkretnie: nauczycielka ma 16/18 j. polskiego i uzupełnia etat dwoma godzinami rewalidacji. Czy w tej sytuacji ma ona pełny etat, czy nie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który kończył edukację wczesnoszkolną z arteterpaią licencjat i edukację wczesnoszkolną z językiem angielskim może pracować w przedszkolu jako nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz uczyć języka angielskiego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy po ukończeniu kursu kwalifikacyjnego o kierunku-pedagogika opiekuńczo-wychowawcza nauczyciel może być zatrudniony na stanowisku pedagoga?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe