Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zwracam się z zapytaniem jak należy postąpić z pracownikiem administracji zatrudnionym w dwóch placówkach na pół etatu odchodzącym na emeryturę (z dwóch placówek jednocześnie). Obecnie kontynuuje pracę w jednej z tych placówek (jako emeryt - umowa o pracę, nie zawiesza pobierania emerytury). Czy placówka w której ustało zatrudnienie winna jest objąć takiego pracownika świadczeniami socjalnymi? Czy też placówka, w której kontynuuje zatrudnienie winna przejąć całą działalność socjalną wobec tego emeryta?
Zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 04.03.1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, osobami uprawnionymi do korzystania z Funduszu są pracownicy i ich rodziny, emeryci i renciści - byli pracownicy i ich rodziny oraz inne osoby, którym pracodawca przyznał, w regulaminie prawo korzystania ze świadczeń socjalnych finansowanych z Funduszu.
W opisanym przypadku pracownik jest uprawniony do korzystania z ZFŚS w obydwu szkołach. W szkole, w której już nie pracuje - jako emeryt, a w szkole w której ma dodatkowe zatrudnienie - jako pracownik. Gdyby zawiesił pobieranie emerytury, byłby uprawniony do korzystania z ZFŚS tylko w szkole, w której jest zatrudniony, jako pracownik tej szkoły.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka od 25 września 2018 r. do 31 sierpnia 2020 r. przebywała na urlopie wychowawczym, od 1 września 2020 r. do 31 sierpnia 2021 r. przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia.
Nauczycielka zgłasza chęć korzystania z urlopu bezpłatnego.
1. Czy nauczycielka nabyła prawo do urlopu wypoczynkowego przebywając na urlopie wychowawczym?
2. Jeżeli tak to jeśli będzie przebywała na urlopie wypoczynkowym uzupełniającym (za rok 2019, 2020, 2021) przez 46 dni w roku 2022 to czy nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego w 2022 r. i w jakim wymiarze?
3. Czy urlop bezpłatny powinien być udzielony od 16 lutego 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r. czy tylko do końca roku szkolnego tj. do 30 czerwca ,a później nauczyciel może przebywać na urlopie wypoczynkowym? (pytanie powiązane z pytaniem nr 3)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dotyczy przyznanych świadczeń z ZFŚS. Czy dofinansowanie do wypoczynku dziecka pracownika (zorganizowany) wlicza się pracownikowi do rocznego zwolnienia z podatku w ramach przyznawanych mu świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych do kwoty 2000 zł?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel (placówka feryjna)w lutym przeszedł na emeryturę, od marca został zatrudniony na czas określony, do końca zajęć dydaktycznych, tj. do 21.06.2024 w wymiarze 17/18. Za ile dni urlopu przysługuje mu ekwiwalent?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy możemy zrobić angaż dla nauczyciela np. z datą 7 września z mocą obowiązującą od 1 września w związku z opóźnieniem w przyznaniu dodatku motywacyjnego? Czy powinien być to angaż z datą 1 września obowiązujacy od 1 września?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wicedyrektor szkoły uległ wypadkowi w szkole. Przebywa na zwolnieniu lekarskim od 8.01.2018 do ( na razie) 9.03.2018. ?
Od 1.03.2018 zgodnie z Uchwała Rady Miasta przyznaję nauczycielom nowy dodatek motywacyjny. Uchwała ta mówi, że niezdolność do pracy powyżej 30 dni jest jest jednoznaczna z utratą prawa do dodatku motywacyjnego. Nic nie mówi o przyczynach L4, np. po wypadku w pracy. Czy nieprzyznanie dodatku motywacyjnego w tym przypadku będzie zgodne z prawem? Obowiązki wicedyrektora, oprócz swoich obowiązków wykonują 2 inne osoby, które chciałabym za to docenić dodatkiem motywacyjnym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe