Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dotyczy przyznanych świadczeń z ZFŚS. Czy dofinansowanie do wypoczynku dziecka pracownika (zorganizowany) wlicza się pracownikowi do rocznego zwolnienia z podatku w ramach przyznawanych mu świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych do kwoty 2000 zł?
Odpowiedź jest uzależniona od wieku dziecka. Na podstawie: 1) art. 21 ust. 1 pkt 67 w zw. z art. 52l pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1426 ze zm.) zwolnienie od podatku dochodowego dotyczy wartości otrzymanych przez pracownika w związku z finansowaniem działalności socjalnej świadczeń pieniężnych, sfinansowanych w całości ze środków ZFŚS, łącznie do wysokości nieprzekraczającej w latach 2020-2021 kwoty 2000 zł w roku podatkowym; 2) art. 21 ust. 1 pkt 78 UoPDOF zwolnienie od podatku dochodowego dotyczy dopłaty z ZFŚS (bez limitu kwotowego) do wypoczynku zorganizowanego przez podmioty prowadzące działalność w tym zakresie, w formie wczasów, kolonii, obozów i zimowisk, w tym również połączonego z nauką, pobytu na leczeniu sanatoryjnym, w placówkach leczniczo-sanatoryjnych, rehabilitacyjno-szkoleniowych i leczniczo-opiekuńczych, oraz przejazdów związanych z tym wypoczynkiem i pobytem na leczeniu – dzieci i młodzieży do lat 18. Jeżeli dziecko nie ukończyło 18 lat, to dopłata do jego zorganizowanego wypoczynku nie jest wliczana do limitu 2000 zł z pkt 1), natomiast uwzględnia się ją w tym progu, gdy dziecko ukończyło 18 lat.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pytanie dotyczy awansu nauczyciela na stopień nauczyciela mianowanego. Rozpoczęcie stażu 01.09.2015 r. od 04.09.2017 r nauczyciel przebywał na zwolnieniu ciągłym lekarskim w związku z ciążą a od 15.03.2018 r. na urlopach związanych z macierzyństwem do 13.03.2019 r. Czy nauczyciel może kontynuować staż na nauczyciela mianowanego czy jego nieobecność (1 rok 6 m i 10 dni) jest zbyt długa i musi on od nowa zaczynać staż? po urlopach związanych z rodzicielstwem przysługuje również urlop uzupełniający, czy on również wlicza się w okres nieobecności?
- Muszę zatrudnić do 2 uczniów klasy I nauczycieli specjalistów. Jeden do dziecka z wadą słuchu - tyflopedagog, a drugi do dziecka autystycznego. Na każdego z uczniów mam po 2 godziny. Zajęcia będą się odbywać w szkole. Z jakiego pensum mam sporządzić umowę (2/18 czy 2/22)? Czy tym nauczycielom należy się dodatek trudnościowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o odpowiedź. Nauczycielka przebywała na zwolnieniu lekarskim 182 dni. Po tym okresie ma zamiar skorzystać z rocznego urlopu dla poratowania zdrowia. Czy przed rozpoczęciem urlopu zdrowotnego powinna wykorzystać część zaległego urlopu, czy może ten urlop wykorzystać po powrocie z rocznego urlopu zdrowotnego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel urodził się 1.04.1959r. w latach 1978 - 1982 studiował, 1.09.1982 roku podjął pracę w szkole, pracuje cały czas w szkole, czy ma prawo do wcześniejszej emerytury na zasadach obowiązujących w 2008 roku?
- Dzień dobry. Nauczyciel urodzony w 1963 r. po zakończeniu nauki w szkole średniej, pracował w gospodarstwie rodziców, gdzie był również zameldowany. Nigdy nie przejął tego gospodarstwa. Praca była wykonywana w okresie od lipca 1982 r. do stycznia 1984 r. W lutym 1984 r. podjął pracę w szkole. Czy ww. okres pracy w gospodarstwie rolnym rodziców można zaliczyć do jego stażu pracy oraz do okresów uprawniających do nagrody jubileuszowej. Czy warunkiem uznania okresu pracy na roli było odprowadzanie składek KRUS?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe