Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zatrudniamy nauczyciela, któremu przydzielono nauczanie indywidualne poza miejscowością pracy. Nauczyciel do godziny 12.30 prowadzi zajęcia w szkole. Następnie odbywa podróż służbową w celu realizacji nauczania indywidualnego, które realizowane jest w miejscu zamieszkania nauczyciela. Po zakończonych zajęciach nauczyciel nie wraca do miejsca pracy. Czy z tego tytułu należą się pracownikowi koszty podróży?
Zgodnie z art. 77 5 § 1 kodeksu pracy, pracownikowi wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową.
Siedzibą pracy dla nauczyciela jest siedziba szkoły - adres wpisany w umowie o pracę, zatem dojazd do pracy poza szkołą (w tym przypadku nauczanie indywidualne w domu uczania) należy traktować jako podróż służbową.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy organ prowadzący może powołać członka Rady Pedagogicznej na funkcję P.O Dyrektora na okres 10 miesięcy, jeżeli kończy się kadencja obecnego dyrektora, czy musi przeprowadzić konkurs na to stanowisko?
- Nauczyciel ur. 26.08.1956 r. Jego lata pracy: 1. 15.09.75 do 15.07.1976 – ZOZ Otwock; 2. 17.08.78 do 31.08.1993 – PZH Warszawa; 3. od 01.09.1993 r. do chwili obecnej – oświata miejska w Otwocku – nauczyciel. Ponadto roczny urlop dla poratowania zdrowia – od 5 września 2007 do 4 września 2008 r. Pytanie 1: Czy w/w nauczycielowi od 1 września 2015 r. mogę udzielić rocznego urlopu dla poratowania zdrowia ? (kiedy nabywa prawa emerytalne?). Kolejne pytania nie dotyczące w/w nauczyciela: Pytanie 2: Czy mogę udzielić nauczycielowi rocznego urlopu dla poratowania zdrowia, jeśli ZUS wydał taką decyzję dotycząca emerytury z KN: „ZUS odmawia przyznania emerytury ze względu na brak udokumentowania rozwiązania stosunku pracy” ( czy to oznacza, że nauczyciel nabył praw, ale nie rozwiązał stosunku pracy, czy nie ma praw emerytalnych ?) ; Pytanie 3: Jak pracodawca może potwierdzić nabycie praw emerytalnych z KN, jeżeli często wyliczenie w zakładzie pracy nie jest zbieżne z decyzją ZUS?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Tygodniowa liczba godzin obowiązująca wychowawcę stałego szkolnego schroniska młodzieżowego wynosi zgodnie z Kartą Nauczyciela 30 godzin. Jak liczymy 30 godzin dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych? Jaką jednostkę przyjmujemy – 45 minut czy 60 minut? Jeżeli wychowawca pełni jednocześnie funkcję kierownika filii, jest zatrudniony na 30 godzin. Otrzymał zniżkę godzin dydaktycznych do 7 - czy te 7 godzin liczymy po 45 minut czy 60 minut?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jakie uprawnienia ma dyrektor niepedagogiczny w szkole, a jakie w tym przypadku zatrudniony zastępca dyrektora pedagogiczny? Gmina zatrudniła dyrektora niepedagogicznego i musiała zatrudnić zastępcę. Szkoła jest niewielka. Jakie w związku z tym ma uprawnienia i obowiązki zastępca w takiej szkole?
- Od 1 września br. zatrudniamy nauczyciela w szkole na 3/22 etatu. Nauczyciel pracuje jednocześnie w trzech szkołach, a my jesteśmy dla niego czwartym pracodawcą. W umowie o pracę popełniliśmy błąd przyznając dodatek za wysługę lat ze szkoły, która jest podstawowym miejscem pracy nauczyciela. W jaki sposób powinniśmy sprostować ten błąd.Jak postąpić jeżeli nauczyciel odmówi współpracy.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe