Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jakie uprawnienia ma dyrektor niepedagogiczny w szkole, a jakie w tym przypadku zatrudniony zastępca dyrektora pedagogiczny? Gmina zatrudniła dyrektora niepedagogicznego i musiała zatrudnić zastępcę. Szkoła jest niewielka. Jakie w związku z tym ma uprawnienia i obowiązki zastępca w takiej szkole?
Dyrektor niepedagogiczny wykonuje wszystkie zadania takie same jak dyrektor pedagogiczny, określone m.in. w art. 68 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148, oprócz sprawowania wewnętrznego nadzoru pedagogicznego (art. 62 ust. 3 PO). Nauczyciel na innym stanowisku kierowniczym sprawuje wewnętrzny nadzór pedagogiczny oraz wykonuje zadania wymienione w statucie szkoły – art. 62 ust. 3 i art. 98 ust. 1 pkt 5 PO. W przypadku, gdy nie jest utworzone stanowisko wicedyrektora, organ prowadzący wyznacza innego nauczyciela do zastępowania dyrektora w jego wszystkich zadaniach podczas nieobecności i osobą tą może być zastępca dyrektora, jeśli do tych zadań nie został wyznaczony inny nauczyciel – art. 68 ust. 9 PO.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy jako dyrektor muszę zatrudnić w szkole podstawowej ksiedza proboszcza, który obecnie uczy religii w gimnazjum (oddzielne placówki). W szkole podstawowej mam zatrudnioną katechetkę w pełnym wymiarze godzin i zatrudnienie ksiedza wiazałoby się z redukcją etatu dla mojego pracownika.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w szkole musi być powołany społeczny inspektor pracy w przypadku gdy są dwa związki zawodowe na terenie placówki???
- Czy czynnemu nauczycielowi pobierającemu emeryturę (bez konieczności rozwiązywania stosunku pracy po wieku 55 lat, 30 latach pracy w tym przy tablicy), po rozwiązaniu przez pracodawcę stosunku pracy na mocy z art. 20 KN również należą się stosowne odprawy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielka wychowania przedszkolnego będzie musiała uczyć języka obcego? W internecie aż huczy od informacji na forach. Myślałam, że będzie mogła jeśli ma kwalifikacje ale skąd nagle panika, że trzeba się nauczyć języka, żeby dalej pracować z dziećmi i realizować podstawę programową?
- Proszę o informację czy w oddziale przedszkolnym integracyjnym, dla którego przydział, to 10 godz. dziennie (5 - zajęcia dydaktyczne + 5 - zajęcia świetlicowe) należy zatrudnić jednego czy dwóch nauczycieli wspomagających?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe