Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Witam! Sąd przywrócił nauczycielkę do pracy na poprzednich warunkach pracy i płacy. W ostatniej umowie została zatrudniona na stanowisku nauczyciela. 28 lutego 2011 r. zaproponowałem jej 7 godzin języka niemieckiego i resztę uzupełnia zastępstwami. Tygodniowy wymiar nie przekracza pensum 18 godzin. Warunki płacy są bez zmian. Nauczycielka odmówiła, twierdząc że wcześniej uczyła niemieckiego i chce mieć 18 godzin niemieckiego. Ja nie mogę zaproponować jej takiego rozwiązania.Przecież była zatrudniona na stanowisku nauczyciela, w umowie nie ma mowy jakiego przedmiotu. Czy może w ten sposób realizować pensum? Pozdrawiam!
Art. 48 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (ze zm.)
Jeśli wyrok się uprawomocnił, należy przyjąć nauczyciela do pracy i niezależnie od faktu, czy szkoła może zapewnić nauczycielowi realizację zajęć zgodnych z kwalifikacjami i poprzednim stanowisku przy, czy też nie, pracodawca musi wypłacać wynagrodzenie, pod warunkiem, że pisemnie w terminie 7 dni od prawomocnego przywrócenia go do pracy zgłosił gotowość do jej podjęcia. Jeśli nie zgłosił takiej gotowości – stosunek pracy ulega rozwiązaniu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik zatrudniony na 1/4 etatu -pomoc administracyjna na czas określony do 31.08( praca w zależności od naboru) chce skorzystać z możliwości refundacji na okulary korekcyjne. W zapisie regulaminu jest ,że każdy pracownik administracji może wystąpić o refundację (oczywiście po spełnieniu warunków).Jak w związku z powyższym potraktować prośbę pracownika.Czy można dokonać refundacji bez zapewnienia ,że wg naboru an nowy rok szkolny etat będzie przysługiwał szkole? Czy wstrzymać się można z decyzją do nowego roku szkolnego? Proszę o wyjaśnienie i ew podstawę prawną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Katechetka jest zatrudniona na 8/18 i ma umowę do 31.08.2015r., a misję od biskupa do nauczania w szkole na czas nieokreślony. Czy można nie przedłużać z nią umowy? Czy przy zwalnianiu katechety konieczne jest cofnięcie misji kanonicznej?
- Nauczycielka urodziła dziecko w lipcu 2022 r. i przebywa na urlopie macierzyńskimi (20 tygodni) oraz rodzicielskim (32 tygodnie). Jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Czy przysługuje jej dodatkowe 9 tygodni urlopu? Czy z tego urlopu może korzystać ojciec dziecka?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Wracając do uznanych kwalifikacji z plastyki. Opiszę sytuację szczegółowiej. Nauczyciel po nauczaniu początkowym w 1992 r. miał uznane przez dyrektora kwalifikacje do nauczania plastyki w szkole podstawowej, w której nauczał tego przedmiotu do 2011r. Od września bieżącego roku chcę zatrudnić tego nauczyciela w swojej szkole podstawowej na stanowisku n-la plastyki. Przyjmuję, na podstawie par. 28 rozp. o kwalifikacjach z dnia 12 marca 2009r., że n-l ten posiada kwalifikacje do nauczania plastyki w szkole podstawowej. Czy Kuratorium Oświaty może zarzucić mi, że zatrudniłam nauczyciela bez kwalifikacji? Ja uważam, że nie. Czy dobrze interpretuję ten przepis?
- Od 1.09.2012 r. publiczna szkoła podstawowa funkcjonować będzie pod skrzydłami fundacji. Czy fundacja jako organ prowadzący może decydować o tym, że nauczyciel bez kwalifikacji do nauczania danego przedmiotu będzie tego przedmiotu uczył bez występowania o zgodę do kuratorium?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe