Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
We wrześniu 2017 r. zatrudniliśmy nauczyciela na podstawie mianowania. Pani złożyła wymówienie i rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło z dniem 31.01.2018 r. Jakiej wysokości powinnam naliczyć ekwiwalent?
W przypadku nauczyciela szkoły feryjnej, na podstawie art. 64 ust. 5 Karty Nauczyciela, nauczyciel zatrudniony przez cały okres trwania zajęć w danym roku szkolnym, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze i na zasadach określonych w ust. 1 (ferie i wakacje) Nauczyciel zatrudniony przez okres krótszy niż 10 miesięcy, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym do określonego w umowie okresu prowadzenia zajęć. Zgodnie z art. 65 KN, nauczyciel zatrudniony w szkole feryjnej uzyskuje prawo do pierwszego urlopu w ostatnim dniu poprzedzającym ferie szkolne, a prawo do drugiego i dalszych urlopów - w każdym następnym roku kalendarzowym.
W przypadku szkół nieferyjnych, nauczyciel w przypadku nawiązania lub ustania stosunku pracy w trakcie roku kalendarzowego, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego, zgodnie z odrębnymi przepisami (art. 64 ust. 5a KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel zatrudniony jest w placówce nieferyjnej. Nauczyciel wykorzystał urlop wypoczynkowy w danym roku kalendarzowym, następnie zawnioskował o udzielenie urlopu bezpłatnego. Na jakiej podstawie prawnej może zostać udzielony urlop bezpłatny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wysłałem nauczyciela w podróż służbową jego własnym samochodem na konkurs jako opiekuna i ten nauczyciel przygotowywał ucznia na konkurs ogólnopolski. Podpisałem stosowną umowę, a główna księgowa nie chce wypłacić należnej sumy. Nadmieniam, że na Radzie Rodziców też jest mało finansów. Księgowa interpretuje, że na podróż służbową nauczyciel może jechać tylko na szkolenie i należy się zwrot kosztów. Jak rozwiązać problem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Przeciwko nauczycielowi toczyło się postępowanie dyscyplinarne w czasie którego otrzymywał wynagrodzenie tj. płacę zasadniczą. Po zakończeniu postępowania dyscyplinarnego umorzonego Nauczyciel wrócił do pracy i zwraca się z prośbą o wypłatę dodatków: wiejskiego i stażowego (nauczyciela nie uniewinniono, ani nie oczyszczono z zarzutów). W okresie zawieszenia przez rok przebywał na urlopie zdrowotnym. Czy należy nauczycielowi wypłacić dodatki?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak prawidłowo naliczyć i udzielić urlopu nauczycielowi przedszkola zatrudnionemu na umowę o pracę od 01.09.2020 do 31.08.2021 w wymiarze 3/24 (pracuje 2 dni w tygodniu)? Ile godzin mam ściągnąć z dnia urlopu, skoro nauczyciel ma oprócz godzin dydaktycznych być w przedszkolu (norma dobowa wyszła mi 2,5 h dziennie – tyle mam ściągnąć czy więcej?).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informacje dotyczącą przeznaczenia godzin z art. 42 u.2 p2. KN (inne zajęcia i czynności wynikające z zadań statutowych szkoły, w tym zajęcia opiekuńcze i wychowawcze uwzględniające potrzeby i zainteresowania uczniów;). Jakie godziny może prowadzić nauczyciel w roku szkolnym 2017/2018? Czy mogą to być: koła zainteresowań, zdw, opieka na wycieczce, przygotowania do konkursów, itp.?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe