Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W zespole szkół dla młodzieży w uczą się w technikum uczniowie na podbudowie gimnazjum oraz na podbudowie szkoły podstawowej. Aktualnie obowiązują trzy rozporządzenia: a) rozporządzenie MEN z 10.06.2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkole publicznej; b) rozporządzenie MEN z dnia 3 grudnia 2017 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych; c) rozporządzenie MEN z 22 lutego 2019 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych. Rozumiem, że rozporządzenie z 2015 r. obowiązuje uczniów, którzy uczą się w technikum na podbudowie gimnazjum. Które rozporządzenie dotyczy uczniów, którzy uczą się w technikum na podbudowie szkoły podstawowej?
Świadectwa promocyjne oraz ukończenia technikum dla uczniów szkoły na podbudowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej wydaje się w roku szkolnym 2020/2021 według przepisów § 54 i 55 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz.U. z 2019 r., poz. 1700 ze zm.). Mianowicie świadectwo promocyjne technikum: 1) w latach szkolnych 2019/2020–2021/2022 na druku według wzoru odpowiednio nr 37a lub 38a określonego w załączniku nr 7 do ww. rozporządzenia wydaje się uczniom dotychczasowego czteroletniego technikum (na podbudowie gimnazjum); 2) od roku szkolnego 2019/2020 na druku według wzoru odpowiednio nr 19 lub 20 określonego w załączniku nr 3 do ww. rozporządzenia wydaje się uczniom pięcioletniego technikum (na podbudowie szkoły podstawowej). Z kolei świadectwo ukończenia technikum: 1) w latach szkolnych 2019/2020–2022/2023 na druku według wzoru odpowiednio nr 39a lub 40a określonego w załączniku nr 7 do ww. rozporządzenia wydaje się uczniom dotychczasowego czteroletniego technikum (na podbudowie gimnazjum); 2) od roku szkolnego 2023/2024 na druku według wzoru odpowiednio nr 21 lub 22 określonego w załączniku nr 3 do ww. rozporządzenia wydaje się uczniom pięcioletniego technikum (na podbudowie szkoły podstawowej).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy ocena pracy nauczyciela wg. nowych przepisów jest obowiązkowa? I czy należny dokonywać oceny pracy co 3 lata?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Rodzic złożył wniosek o zezwolenie na kontynuowanie spełniania obowiązku szkolnego poza szkołą przez jego dziecko, ale jeszcze w czasie trwania tego roku szkolnego, tzn. dziecko jest uczniem naszej szkoły, rodzic zawnioskował o to dopiero teraz i jego wolą jest, aby do końca tego roku szkolnego dziecko uczyło się poza naszą placówką. Czy możliwe jest wydanie w takiej sytuacji na kilka miesięcy przed zakończeniem roku szkolnego decyzji zezwalającej na "edukację domową"?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Witam serdecznie
Uczeń liceum ogólnokształcącego uzyskał na pierwszy semestr ocenę niedostateczną z wychowania fizycznego. Na drugi semestr dostarczył zwolnienie lekarskie (prawo do zwolnienia z zajęć). Decyzją dyrektora został zwolniony z zajęć w drugim semestrze. Czy pomimo oceny niedostatecznej na semestr uczeń może uzyskać promocję do następnej klasy?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W przedszkolu niepublicznym ogólnodostępnym w grupie przedszkolnej 4-latków jest 1 dziecko z orzeczeniem o kształceniu specjalnym - autyzm wczesnodziecięcy. Czy jest określona liczba godzin pracy nauczyciela wspomagającego? Czy nauczyciel wspomagający może obejmować opieką 2-3 dzieci z różnych grup wiekowych? Czy taki nauczyciel może być zatrudniony na podstawie umowy wolontariatu?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy przedstawiciel związku zawodowego nauczycieli może zgłosić się do dyrektora placówki i oskarżać nauczycieli bez podawania ich imion, ale sugerując o kogo chodzi oraz żądać wyciągnięcia konsekwencji. W opinii dyrektora placówki dany nauczyciel nie robi nic złego, zadania wykonuje poprawnie. Co w danej sytuacji powinien zrobić dyrektor i oskarżony nauczyciel? Czy dyrektor może wyciągnąć konsekwencje na podstawie ustnego oskarżenia przedstawiciela związku?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe