Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W roku szkolnym 2013/2014 nauczycielka od 08.03.2014 do 06.08.2014 przebywała na zwolnieniu lekarskim. Od 07.08.2014 otrzymała urlop macierzyński, skorzystała z dodatkowego urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego, który trwał do 05.08.2015r. W roku szkolnym 2013/2014 wykorzystała tylko dwa tygodnie ferii zimowych. Czy po okresie urlopu rodzcielskiego tj. od 06.08.2015r mam nauczycielce udzielić uropu wypoczynkowego w wymiarze uzupełniającym 6 tygodni za rok szkolny 2013/2014 oraz 4 tygodnie i 3 dni za rok szkolny 2014/2015 zgodnie z art.66 KN.
Na podstawie art. 66 Karty Nauczyciela, w przypadku niewykorzystania urlopu wypoczynkowego z powodu m.in. przebywania na zwolnieniu lekarskim oraz urlopie macierzyńskim, dodatkowym macierzyńskim i rodzicielskim, nauczycielowi przysługuje urlop uzupełniający do 8 tygodni. Zarówno za rok 2014, jak i 2015 należy więc udzielić takiego urlopu.
W chwili obecnej - od 6 sierpnia nauczycielka przebywa na urlopie wypoczynkowym za 2015 rok. Dopiero po jego zakończeniu (po 31.08) będzie można udzielić urlopu uzupełniającego w wymiarze: 6 tygodni za 2014 rok oraz 4 tygodnie i 2 dni za 2015 rok (w 2015 roku nauczycielka wykorzysta w sierpniu 3 tygodnie i 5 dni urlopu).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Wicedyrektor szkoły chce rozwiązać umowę z trzymiesięcznym wypowiedzeniem na koniec I semestru w roku szkolnym 2014/15. Semestr I trwa od. 1.09.2014 do 18.01.2015 r. Później są ferie zimowe (19.01 - 01.02. 2015). Z jaką datą musi złożyć wypowiedzenie. Co z ekwiwalentem za urlop wypoczynkowy? Czy w tym przypadku będzie to rozwiązanie umowy za porozumieniem stron czy w przypadku wicedyrektora odbywa się to inaczej. Jakie stanowisko należy wpisać w świadectwo pracy nauczyciel czy wicedyrektor aby było poprawnie. Czy należy się jakaś odprawa?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy zawieszony dyrektor na podstawie art. 73 ust.1 KN może zostać zastępcą dyrektora jeśli obecny p.o. chce wykonać taki manewr. Jeśli zawieszony dyrektor jest nauczycielem, czy można mu wypłacić dodatek za wysługę lat?
- Czy nauczyciel, który ukończył licencjat "Edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim" oraz oraz studia uzupełniające magisterskie na kierunku pedagogika o specjalności "Dydaktyka języków obcych" może uczyć języka angielskiego w szkole podstawowej? Jak to odnieść do rozporządzenia - który warunek spełnia?
- Czy nauczyciel, który będzie uczestniczył jako osoba reprezentująca OKE w ustalaniu klucza i sprawdzaniu prac egzaminacyjnych przez dwa dni i tym samym nie będzie świadczył pracy jako nauczyciel macierzystej placówki powinien złożyć do dyrektora wniosek o urlop bezpłatny przerywający staż pracy, czy obecność usprawiedliwioną bez prawa do wynagrodzenia nie przerywającą stażu pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik po długotrwałym L -4 złożył dokumenty na rentę z tytułu niezdolności do pracy. ZUS uznał pracownika za niezdolnego do pracy tylko na rok. Obecnie oczekuje na decyzję ZUS. Czy po jej przyznaniu mamy obowiązek rozwiązać z pracownikiem umowę o pracę, czy też możemy kontynuować zatrudnienie? Nadmieniamy, że nie będzie w tym czasie wykonywał pracy ze względu na stan zdrowia.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe