Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W placówce wychowania pozaszkolnego nauczycielka prowadzi zajęcia z turystyki w wymiarze 14/18 godz. Prowadzi te zajęcia w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i soboty. Jednak żeby nie prowadzić zajęć w każda sobotę, kumuluje je w co druga sobotę - 12 godzin (dydaktycznych). Czy nauczycielka może prowadzić taką liczbę godzin w jeden dzień (są to wycieczki) przekraczając czas pracy? Czy za zajęcia dydaktyczne można uznać wycieczki (są to zajęcia z turystyki)?
Niestety pytanie nie zawiera wszystkich informacji niezbędnych do udzielenia odpowiedzi. Nie wiadomo na podstawie jakich przepisów zatrudniona jest nauczycielka, czy na podstawie karty nauczyciela czy kodeksu pracy. Jeśli jest zatrudniona na podstawie kodeksu pracy to też nie wiadomo w jakim systemie, np. w systemie podstawowym, w systemie równoważnego czasu pracy, skróconego tygodnia czasu pracy czy w innym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Bardzo proszę o udzielenie informacji dotyczącej naliczenia pracownicy obsługi, wysługi lat uprawniającej ją do wypłaty nagrody jubileuszowej (35-lecie). Czy od wypracowanego stażu pracy należy jej odliczyć umowę zawartą na okres próbny w naszym zakładzie na 1/4 etatu z okresu 03.11.1997 - 31.01.1998 i umowę zawartą na czas określony na 1/4 etatu w okresie od 01.02.1998 - 30.06.1998. Dodatkowo pracownica pobierała zasiłek dla bezrobotnych ( zaświadczenie z PUP) w okresie od 03.07.1996 - 21.10.1996 w kwocie 1051,30 zł i w okresie od 22.01.1997 - 03.07.1997 w kwocie 1683,60 zł. Czy te okresy również skracają staż pracy uprawniający do wypłaty nagrody jubileuszowej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel podjął pracę 01.09.1987 r. Przez pierwsze 2 lata miał umowy na czas określony, a od 01.09.1989 r. – na czas nieokreślony. W 2003 r. został przeniesiony za porozumieniem stron do innej placówki, w której pracuje nadal. 01.09.2013 r. podjął dodatkową pracę na ½ etatu w innej placówce, gdzie pracuje obecnie (z przerwą 2-miesięczną). Ile procent dodatku stażowego przysługuje nauczycielowi w dodatkowej pracy na dzień 01.09.2021 r. i na podstawie jakich dokumentów powinien mieć naliczony ten dodatek?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Sprawa dotyczy szkoły publicznej ogólnodostępnej - szkoły podstawowej. Mamy w szkole ucznia, który ma orzeczenie o niepełnosprawności oraz orzeczenie PPP o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, indywidualnych. Uczeń w stopniu upośledzenia głębokiego, leżący w zaleceniach PPP ma zapisane: 1. Zajęcia indywidualne zajęć rewalidacyjno-wychowawczych w oparciu o indywidualny program IPET; 2. systematyczną rehabilitację ruchową, wygaszanie napięć mięśniowych i przykurczy; 3. rehabilitację metodą Bobath oraz PNF. Zatrudniając nauczyciela do pracy z tym dzieckiem mam do dyspozycji ludzi, którzy spełniają realizację pierwszego zalecenia, jednak nie posiadają uprawnień do rehabilitacji. Czy mogę zatrudnić do pracy z dzieckiem nauczyciela z oligofrenopedagogiką, który będzie realizował zadanie 1 i rehabilitanta bez przygotowania pedagogicznego, który będzie realizował zadanie 2 ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie są przepisy prawne w sprawie obniżenia dyrektorowi pensum?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od września 2018 r., nie można już zatrudnić osobę na stanowisku asystent nauczyciela. W związku z tym na jakie stanowisko można będzie teraz zatrudnić taką osobę? Co z osobami, które są już zatrudnione na stanowisku asystent? Po 2020 roku jakie mogą mieć stanowisko na umowie?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe