Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W nawiązaniu do Państwa odpowiedzi, że organ prowadzący nie nadaje stopnia awansu zawodowego, proszę o informację kto w takiej sytuacji nadaje stopień awansu zawodowego nauczycielowi mianowanemu?
Nauczycielowi mianowanemu stopień awansu (nauczyciela dyplomowanego) nadaje kurator oświaty – art. 9b ust. 4 pkt 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. Organ prowadzący stopień awansu nadaje nauczycielowi kontraktowemu (nauczyciela mianowanego)– art. 9b ust. 4 pkt 2 KN.
Jeśli dotyczy to pytania: „Na potrzeby egzaminu na nauczyciela mianowanego, jakie dane organu prowadzącego przedszkole niepubliczne powinny być zawarte na pieczątce”, prostuję poprzednią odpowiedź, bo tam faktycznie popełniłam omyłkę:
Powyższego zagadnienia nie reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz.U. z 2018 r., poz. 1574). Ponieważ organ prowadzący nie wydaje nauczycielowi dokumentacji załączanej do wniosku o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego, a na akcie nadania stopnia awansu nauczyciela mianowanego ma znaleźć się pieczątka organu nadającego stopień awansu zawodowego, organ ten stosuje posiadane pieczęcie, które go jednoznacznie identyfikują.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel stażysta ubiegający się o awans na stanowisko nauczyciela kontraktowego powinien przygotowywać się do zajęć na piśmie tzw. konspekty zajęć?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Przedłużenie stażu. Nauczycielka od 04.01.2019 do 23.04.2019 była nieprzerwanie (111 dni) na zwolnieniu lekarskim (ciąża); od 24.04.2019 do 21.04.2020 wykorzystuje urlop macierzyński i rodzicielski (364 dni); od 22.04.2020 do 16.06.2020 wykorzysta urlop wypoczynkowy (zaległy - uzupełniający za 2019 r. - 56 dni). Staż, zgodnie z planem, powinna zakończyć 31.05.2020. W związku z powyższymi nieobecnościami o ile dni przedłuży się w tym przypadku staż i jaka będzie nowa data jego zakończenia? Czy do daty 31.05.2020 należy dodać 111 dni + 364 dni (bez urlopu uzupełniającego traktując go na równi z urlopem wypoczynkowym?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel stażysta musi rozpocząć staż z dniem 01.09.18 r. ?
Jeśli 01.09.18 r. był dniem wolnym - sobota, to wg. interpretacji KO rozpoczyna staż 03.09.(jest to poniedziałek) i staż kończy się wtedy 02.09.19 r., a jak w przypadku innych nauczycieli kontraktowych i mianowanych?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Ks.od września rozpoczyna staż na nauczyciela mianowanego. Czy plan rozwoju składa w 2 szkołach , czy tylko w tej gdzie będzie miał więcej godzin?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka złożyła sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego 14 sierpnia 2019 roku. Data ta wynika z faktu wydłużenia stażu spowodowanego licznymi przerwami, które łącznie nie przekroczyły 1 roku i 4 miesięcy. Ile czasu ma dyrektor na przygotowanie oceny pracy? Czy tak jak jest w art. 6a ust. 2a Karty Nauczyciela - 21 dni od dnia złożenia sprawozdania czyli w tym przypadku byłoby to 4 września? Czy też 21 dni liczy się od 2 września czyli od początku roku szkolnego? Co z projektem oceny opiekuna stażu czy on taki przygotowuje? Co jeśli przebywa na urlopie?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe