Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W naszej szkole środa 15 kwietnia po świętach była zaplanowana jako dzień wolny z dni dodatkowych. Czy w zaistniałej sytuacji zdalnego nauczania nadal możemy potraktować ten dzień jak dzień wolny od zajęć edukacyjnych?
Na dzień 7 kwietnia 2020 r. nauczanie zdalne jest uregulowane do dnia 10 kwietnia 2020 r. Ponadto rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r., poz. 410 ze zm.) nie znowelizowało § 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r., poz. 1603 ze zm.), zgodnie z którym dyrektor mógł do dnia 30 września ustalić dodatkowe dni wolne w bieżącym roku szkolnym. Jeśli więc nie zostaną wprowadzone regulacje uchylające ten przepis, nawet w razie wydłużenia okresu obowiązywania nauki zdalnej, w szkole wskazanej w pytaniu dzień 15 kwietnia 2020 r. będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam, bardzo proszę o podanie wzorów dokumentów: zakres obowiązków, odpowiedzialności i uprawnień dla następujących stanowisk:
pomoc nauczyciela w przedszkolu, nauczyciel katecheta w szkole, nauczyciel wychowania fizycznego, kadrowa i księgowa w zespole szkolno-przedszkolnym, sekretarka (inspektor do spraw kancelaryjnych), sprzątaczka,pomoc kuchenna w przedszkolu,
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy zwykła kserokopia (bez potwierdzenia przez poradnię, która ją wydała, za zgodność z oryginałem) orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego jest wystarczającym dokumentem, aby szkoła zorganizowała pełną pomoc psychologiczno-pedagogiczną (w tym organizację zajęć rewalidacyjnych oraz innych form pomocy, o których mowa w orzeczeniu) uczniowi. Czy szkoła może oczekiwać od rodziców dostarczenia oryginału lub kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem orzeczenia o potrzebie kształcenie specjalnego?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy do udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia dla nauczyciela nadal wystarczy orzeczenie jednego tylko lekarza, czy coś się zmieniło?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Na początku roku szkolnego rodzice ucznia złożyli oświadczenie, że dziecko nie będzie uczęszczało na religię. Obecnie (przed końcem semestru) rodzice zapytali, kiedy mają dostarczyć zaświadczenie z oceną z religii,-informując jednocześnie, że dziecko uczęszcza na religię przy kościele innego wyznania. Czy można uwzględnić taką ocenę w dokumentacji szkolnej i na świadectwie?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jak należy wyliczyć średnią nadgodzin za lipiec i sierpień w roku szkolnym 2011/2012? Z ilu miesięcy sumujemy godziny?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe