Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W jaki sposób mogę ograniczyć etat woźnego w szkole? Pracuje na pełny etat, umowa na czas nieokreślony, chcę ograniczyć do 31.08 na 1/2 etatu.
Zmiana wymiaru zatrudnienia woźnego na czas określony jest dopuszczalna w dwóch trybach: 1) za zgodą pracownika, w pisemnej formie nazywanej potocznie aneksem do umowy o pracę albo porozumieniem zmieniającym, gdy strony zgodnie potwierdzą że od umówionego dnia do 31 sierpnia obniżeniu ulega wymiar etatu pracownika wraz z proporcjonalnym obniżeniem wynagrodzenia zasadniczego; 2) w trybie pisemnego wypowiedzenia zmieniającego, w którym zostanie wskazane przez pracodawcę, że od dnia następnego po upływie bliżej określonego w piśmie okresu wypowiedzenia (wynikającego ze stażu pracy u danego pracodawcy) do dnia 31 sierpnia obniżeniu ulega wymiar etatu wraz z proporcjonalnym obniżeniem wynagrodzenia zasadniczego, pracownik zaś może do połowy okresu wypowiedzenia odmówić przyjęcia zaproponowanych warunków pracy lub płacy, a wtedy umowa o pracę rozwiąże się z upływem okresu dokonanego wypowiedzenia (art. 29 § 4 w zw. z art. 11, art. 42 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1320).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Zamierzam rozwiązać umowę o pracę z nauczycielem kontraktowym, zatrudnionym na czas nieokreślony. Okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Czy ten nauczyciel ma prawo do odprawy? Na jakiej podstawie prawnej mogę się oprzeć.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od 1 września 2019 r. objęła funkcję dyrektora szkoły. Ile przysługuje mi urlopu do końca roku kalendarzowego (31 grudnia 2019)
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel (mgr z przygotowaniem pedagogicznym), który ukończył dodatkowo kurs kwalifikacyjny z terapii pedagogicznej może prowadzić zajęcia rewalidacyjne w szkole z dzieckiem : 1.słabosłyszącym; 2.z afazją; 3.z zespołem Aspergera; 4. niedostosowanym społecznie. W opinii poradni Psychologiczno-pedagogicznej jest wpisane w zaleceniach miedzy innymi: zajęcia rewalidacyjne, zajęcia korekcyjno-wyrównawcze.
- Spóźnianie na zajęcia. Nauczyciel mianowany zatrudniony na umowę na czas nieokreślony w wymiarze 12/18. Nauczyciel pomimo wielu moich interwencji, przeprowadzonych rozmów nadal notorycznie spóźnia się do pracy. Co można zrobić z takim nauczycielem? Czy można go zwolnić, jeżeli tak to co trzeba zrobić jak się zabezpieczyć przed sądem?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy urlopu rodzicielskiego. Pracownica jest na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim w sumie do 20.09.2021 r. Jest zdecydowana wrócić do pracy na cały etat od 1.09.2021 r. rezygnując z części urlopu rodzicielskiego. Z punktu widzenia dyrektora jest to dla mnie wygodne, bo nie będę potrzebować szukać nikogo na zastępstwo we wrześniu. Proszę o wyjaśnienie, jakie procedury obowiązują. I jeszcze jedno: co z niewykorzystanym urlopem wakacyjnym nauczycielki, czy może dostać ekwiwalent, czy też ta rezygnacja z urlopu rodzicielskiego powinna być na tyle wcześniejsza, by uwzględniła czas urlopu, czyli dodatkowe 56 dni?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe