Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W gimnazjum jest redukcja etatów,organ prowadzący proponuje godziny w innych podległych mu szkołach. Czy członek zarządu ZNP i radny powiatowy ma pierwszeństwo do takiej propozycji ze względu ochronę prawną. Nauczyciel w-f dostał propozycję 21 godzin w szkole podstawowej, a drugi nauczyciel w-f (członek zarządu ZNP i radny) dostał propozycję 1 godziny w Gimnazjum. Czy jest to zgodne z prawem. Czy chroni go prawo. Zaznaczam, że nauczyciel, który dostał propozycję 21 godzin może też odejść na świadczenia kompensacyjne, a drugiemu do tych świadczeń brakuje 2 lata.
Na podstawie art. 22 ust. 2 ustawy z dnia 05.06.1998 r. o samorządzie powiatowym, rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymaga uprzedniej zgody rady powiatu, której radny jest członkiem. Rada powiatu odmówi zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, jeżeli podstawą rozwiązania tego stosunku są zdarzenia związane z wykonywaniem przez radnego mandatu.
W przypadku członka zarządu ZNP, zastosowanie mają przepisy art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 23.05.1991 r. o związkach zawodowych, zgodnie z którym pracodawca bez zgody zarządu zakładowej organizacji związkowej nie może:
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel dyplomowany jest na urlopie zdrowotnym. W styczniu 2011 chce wrócić do pracy. Dla tego nauczyciela nie przewidziano godzin poprzez łączenie klas. Czy można takiego nauczyciela zatrudnić na część etatu lub "przesunąć" w stan nieczynny?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry,
czy zatrudniając w przedszkolu nauczyciela wspomagającego oprócz kwalifikacji z zakresu pedagogiki specjalnej, nauczyciel ten musi posiadać również kwalifikacje do pracy w przedszkolu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel był zatrudniony na czas określony od 01.09.2018 r. do 31.08.2019 r. od 27.08.2019 r. do 06.09.2019 r. przebywał na zwolnieniu lekarskim. Od 01.09.2019 r. do 31.08.2020 r. miała być podpisana nowa umowa na czas określony. Czy w związku z tym stara umowa podlega przedłużeniu do 06.09.2019 r.? Z jaką datą zawrzeć nową umowę?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem gimnazjum, które będzie wygaszone. 31 sierpnia 2017r. kończy mi się kadencja. W marcu byłem na szkoleniu, na którym powiedziano nam, że do przedłużenia kadencji na 2 lata nie będzie potrzebna aktualna ocena pracy. Kuratorium mówi, że jest potrzebna. Kto ma rację? Proszę o odpowiedź.
- Mam pytanie dotyczące dalszej kwestii zajęć pozalekcyjnych. Czy rada rodziców może zawierać umowy zlecenia np. ze studentem, aby prowadził zajęcia płatne pozalekcyjne w szkole? ( student nie prowadzi działalności gospodarczej ani nie jest zatrudniony w żadnej innej instytucji). Dotyczy to zajęć komputerowych w pracowni komputerowej. Jest to dla mnie kłopotliwe, ponieważ udostępnianie sprzętu komputerowego dla osoby z zewnątrz wprawia mnie w obawę o to, ze może być uszkadzany. Przecież za mienie szkoły to ja odpowiadam. Za wynajem sali szkoła nie pobiera opłat, bo te zajęcia są dla uczniów tej szkoły. Jak wybrnąć z tego problemu? Tych zajęć pozalekcyjnych rodzice (zwłaszcza jeden rodzic) planują jeszcze więcej, może ma w tym własny interes, co z obserwacji jest prawdopodobne.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe