Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W budżecie szkoły pozostały środki na doskonalenie zawodowe nauczycieli ponieważ nikt nie składał wniosków o dofinansowanie w poprzednim roku szkolnym. Czy można więc wykorzystać je dofinansowując studia nauczycielom, którzy złożyli wnioski po 1 września 2019 r.? Jeżeli tak to o jaka podstawę prawną należy się oprzeć?
Organ prowadzący opracowuje na każdy rok budżetowy (kalendarzowy) plan dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz ustala corocznie specjalności i formy kształcenia nauczycieli prowadzone m.in. przez uczelnie, na które dofinansowanie jest przyznawane - § 2 pkt 3 i § 5 - 6 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 sierpnia 2019 r. w sprawie dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli, szczegółowych celów szkolenia branżowego oraz trybu i warunków kierowania nauczycieli na szkolenia branżowe (Dz.U. z 2019 r., poz. 1653). W związku z tym w granicach limitów ustalonych na dofinansowanie studiów przez organ prowadzący można przyznać nauczycielom dofinansowania ze środków z bieżącego roku kalendarzowego do końca 2019 r., na ich wnioski złożone po 1 września 2019 r., na podstawie § 2 pkt 3 i § 5 – 6 ww. rozporządzenia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W listopadzie do szkoły do klasy V przyszedł uczeń, który dotychczas uczył się języka angielskiego. W naszej szkole uczniowie uczą się dwóch języków obcych, a obowiązkowy jest język niemiecki. Powinnam zatem przydzielić uczniowi indywidualny tok nauczania języka niemieckiego czy też zwolnić go z tego języka, uznając w jego przypadku za obowiązkowy język angielski? Nadmieniam, że jesteśmy szkołą podstawową.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informacje na temat wychowania do życia w rodzinie. Czy w klasach IV, V, VI, VII są to zajęcia obowiązkowe i mają być wpisane w dziennik? Czy są to zajęcia nieobowiązkowe i uczniowie/rodzice muszą wyrazić zgodę i nie trzeba wpisywać w dziennik? Z jakich godzin mają te godziny być przyznane?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Został przesunięty na 2014 rok obowiązek posłania 6-latka do szkoły. Moje pytanie brzmi - czy rodzic ma obowiązek zapisać na rok szkolny 2012/2013 dziecko 5-letnie(rocznik 2007) do oddziału przedszkolnego przy szkole?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Planuję otworzyć filie placówki Ośrodka RW w innej miejscowości. Obecnie jest to wieś (gmina wiejska) a planowana filia to sąsiednie miasto. Czy w związku z tym obowiązuje termin składania informacji o planowanej liczbie wychowanków do 30 września roku poprzedzającego dotyczący nowego miejsca? Organem dotującym jest starostwo i w związku z filia w mieście również będzie starostwo.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Przygotowuję arkusz organizacyjny, bardzo proszę o informację jakie pensum mają zajęcia korekcyjno - kompensacyjne,zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne, gimnastyka korekcyjno- kompensacyjna i zajęcia dydaktyczno wyrównawcze.Wójt wydał zarządzenie, że wszystkie zajęcia o charakterze terapeutycznym mają pensum 22.Proszę o podstawę prawną. Dziękuję za pomoc.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe