Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Filia placówki będzie nową jednostką oświatową, chociaż podporządkowaną organizacyjnie innej, a w związku z tym w odniesieniu do dotacji obowiązuje termin złożenia...

PORADA PRAWNA

15 lutego 2017 Prawo oświatowe

Planuję otworzyć filie placówki Ośrodka RW w innej miejscowości. Obecnie jest to wieś (gmina wiejska) a planowana filia to sąsiednie miasto. Czy w związku z tym obowiązuje termin składania informacji o planowanej liczbie wychowanków do 30 września roku poprzedzającego dotyczący nowego miejsca? Organem dotującym jest starostwo i w związku z filia w mieście również będzie starostwo.

Filia placówki będzie nową jednostką oświatową, chociaż podporządkowaną organizacyjnie innej, a w związku z tym w odniesieniu do dotacji obowiązuje termin złożenia informacji o planowanej liczbie wychowanków nie później niż do dnia 30 września roku poprzedzającego rok udzielenia dotacji (art. 90 ust. 3a UoSO). W oparciu o art. 90 ust. 2g UoSO osoba prowadząca może złożyć wniosek o udzielenie dotacji w terminie wcześniejszym niż od początku następnego roku budżetowego (powiat może, ale nie ma obowiązku go uwzględnić).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT