Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Niestety uczeń z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym NIE MOŻE uczęszczać do trzyletniej...

PORADA PRAWNA

19 czerwca 2017 Prawo oświatowe

Uczeń posiadający orzeczenie niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym chce od września kształcić się w szkole branżowej pierwszego stopnia. Bardzo zależy tez jego rodzicom, żeby nigdzie nie dojeżdżał, tylko pozostał w tej samej miejscowości. Czy uczeń może uczęszczać do tego typu szkoły?

Niestety uczeń z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym NIE MOŻE uczęszczać do trzyletniej szkoły branżowej I stopnia. Z dniem 1 września 2017 r. trzyletnia szkoła branżowa I stopnia (zastępująca szkołę zawodową) adresowana jest do młodzieży z normą intelektualną, a specjalna szkoła branżowa I stopnia do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu lekkim. Dla wspomnianego ucznia dostępna jest wyłącznie 3-letnia szkoła specjalna przysposabiająca do zawodu. Zgodnie z zapisem art. 47 ust. 1 pkt 3 i ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59) oraz z par. 1 ust i załącznikiem nr 9 Rozporządzenia MEN z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania (Dz. U. z 31 marca 2017 r. poz. 703).

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2021 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT