Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, w klasach I-III szkoły podstawowej edukację dzieci powierza się jednemu nauczycielowi....

PORADA PRAWNA

27 kwietnia 2012 Prawo oświatowe

Czy w jednej klasie (bez podziału na grupy) może uczyć dwóch nauczycieli (konkretnie chodzi o wychowanie fizyczne w kształceniu zintegrowanym)?

Zgodnie z PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, w klasach I-III szkoły podstawowej edukację dzieci powierza się jednemu nauczycielowi. Prowadzenie zajęć z zakresu edukacji muzycznej, plastycznej, wychowania fizycznego, zajęć komputerowych i języka obcego nowożytnego można powierzyć nauczycielom posiadającym odpowiednie kwalifikacje. 

Co do zasady wychowania fizycznego powinien więc uczyć nauczyciel kształcenia zintegrowanego. Przepisy dopuszczają możliwość przyznania godzin w-f innemu nauczycielowi, a konkretnie nauczycielowi posiadającemu kwalifikacje do nauczania wychowania fizycznego. Nie ma jednak żadnych podstaw prawnych do tego, aby w jednej klasie, bez podziału na grupy uczyło tego samego przedmiotu dwóch nauczycieli (chyba, że w jednym półroczu nauczyciel X, a w drugim półroczu nauczyciel Y).


 

  

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT