Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Nadzór pedagogiczny
Ewaluacja wewnętrzna
Zarządzanie placówką
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
DOKUMENT DO SPRAWDZENIA
ZAMÓW DOKUMENT
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Szkoła feryjna. Uczeń klasy IV, gdzie ma praktyki 4 tyg. i klasa ma uśrednienie 1 g na 0,89, otrzymuje nauczanie indywidualne z dniem 2.12.2020 r. Jaki wymiar etatu po uśrednieniu powinien otrzymać nauczyciel, który posiada niepełny wymiar czasu pracy, tj. 6/18, na dodatkową 1 godz. nauczania indywidualnego i jaki wymiar etatu po uśrednieniu powinien otrzymać drugi nauczyciel, który został zatrudniony 18.01.2021 r. do 25.06.2021 r. na 1 godz.? Proszę o dokładny opis, w jaki sposób uśrednić godz. w trakcie roku. Proszę też o informację, czy powinno się uśredniać nauczanie indywidualne otrzymane w trakcie roku szkolnego klasy maturalnej nauczycielowi, który jest zatrudniony w niepełnym wymiarze godz.
Nie można przedstawić sposobu wyliczenia „uśrednienia” godzin pełnoetatowego ani niepełnoetatowego nauczyciela realizującego godziny w IV klasie, z powodu braku niezbędnych informacji w treści pytania. Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 nie reguluje powyższego zagadnienia. Na podstawie art. 42 ust. 7 pkt 1 w zw. z art. 91d pkt 1 KN organ prowadzący szkołę określa w uchwale zasady rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego. Należy więc zapoznać się ze stosowną uchwałą organu prowadzącego, ponieważ bez jej znajomości niemożliwe jest dokonanie wyliczeń ani udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy przeliczeniu podlega także nauczanie indywidualne w IV klasie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam, jestem nauczycielem zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy, od roku 2009 pracuję w szkole(jest to moja pierwsza praca w oświacie). Mój staż pracy to 2 lata pracy w biurze rachunkowym w pełnym wymiarze czasu pracy i pół roku pracy w gastronomii na 1/2 etatu. Przez 8 lat opłacałam też składki KRUS. Reasumując mam za sobą ponad 10 lat opłacania składek. Moje pytanie: Czy przysługuje mi dodatek za staż pracy(nie chodzi mi tutaj o wysługę lat w oświacie)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy można z subwencji opłacać wynagrodzenie rehabilitanta, który prowadzi zajęcia rehabilitacyjne w ramach rewalidacji?
- Czy dyrektor może potwierdzać "za zgodność z oryginałem" kserokopie dokumentów do teczki akt osobowych pracownika?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka przebywa na urlopie macierzyńskim, a bezpośrednio po nim będzie przebywać na urlopie rodzicielskim tj. 8.03.2019 r. - 5.03.2020 r. Rada Gminy zmieniła uchwałę dotyczącą dodatków motywacyjnych. Czy tej nauczycielce należy się ten dodatek liczony po nowemu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba przebywająca na urlopie wychowawczym ma prawo do wynagrodzenia? Jakie świadczenia powinna pobierać?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe