Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od 1 stycznia br. zmieniły się minimalne kwoty wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Proszę o informację czy ujednolicone zmiany minimalnych stawek dotyczą również pracowników niepedagogicznych zatrudnionych w szkole? Proszę jeszcze o podanie aktualnej tabeli pracowników niepedagogicznych zatrudnionych w szkole wraz z kategoriami zaszeregowania lub proszę o podanie wskazówki, z której tabeli z nowego rozporządzenia można się kierować, aby wprowadzić zmiany w regulaminie wynagradzania pracowników niepedagogicznych?
Do pracowników niepedagogicznych zatrudnionych w jednostkach oświatowych prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego poprzez odesłanie z art. 7 PO ma zastosowanie rozporządzenie z dnia 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, Dz.U. z 2014 r., poz. 1786 z późn. zm., czyli w szczególności załącznik nr 1 do ww. rozporządzenia, który zawiera minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego dla poszczególnych kategorii zaszeregowania, a także załącznik nr 3 część IV H, który zawiera wykaz stanowisk w samorządowych jednostkach organizacyjnych (w tym w jednostkach oświatowych) oraz przypisanych im minimalnych kategorii zaszeregowania.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Kierownik administracyjno - gospodarczy, po długiej chorobie i świadczeniu rehabilitacyjnym otrzymał rentę z dniem 30 stycznia. Nie dostarczył jednak od razu decyzji do szkoły lecz poprosił o zaległy urlop wypoczynkowy z dniem 31 stycznia. Otrzymał więc wynagrodzenie. Otrzymał także pieniądze z tytułu renty. Poproszony o zwrot nienależnie otrzymanego wynagrodzenia, odmawia, żądając ode mnie podania podstawy prawnej. Abstrahując od kwestii przyzwoitości, jaką podstawę prawną żądania zwrotu pieniędzy mogę mu podać? Czy powinien był, prosząc o urlop, przedstawić zaświadczenie lekarskie o zdolności do pracy? W tej kwestii różne są opinie - co Państwo twierdzą?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownik (nauczyciel, pracownik administracji i obsługi szkoły), który ma dziecko musi złożyć oświadczenie o tym, iż zamierza korzystać z dwóch dni zwolnienia w ramach opieki nad dzieckiem do 14 roku życia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w trakcie roku szkolnego organ prowadzący może obciąć 1 etat pracownika obsługi? Zaznaczam że ten etat został zatwierdzony w arkuszu kwietniowym.
- Pracownica przebywała na zwolnieniu lekarskim, a później na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim, a następnie na opiece na dziecko COVID-19. Obecnie przebywa na urlopie wypoczynkowym (jako nauczyciel), a od dnia 1.09.2020 r. do 31.08.2021 r. będzie przebywać na urlopie wychowawczym.
W wyżej wymienionym czasie miała zrobić badania kontrolne i okresowe.
Kiedy ją wysłać? Teraz, w sierpniu 2020 r., czy dopiero po wychowawczym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zatrudniłam nauczyciela na pół etatu, z czego 4 godziny bez kwalifikacji i 5 z kwalifikacjami. W rozmowie telefonicznej podczas opiniowania wniosku ze strony KO padło pytanie, dlaczego zatrudniam na rok szkolny. Co powinnam odpowiedzieć, co zrobiłam nie tak? Jak w związku z tym zatrudniać nauczyciela; co z urlopem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe